Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - ŚLĄSK 2018_edited-2
SLIDER MALECKI 2
SLIDER - HANKA_edited-1
Nordic Walking SLIDER
SLIDER GISZOWIECKAmajowka2018
slajder szopiencki talent 2018
Plac Pod Lipami 1; 3-3a

Pecha Kucha – nieformalne spotkania dla seniorów pełnych pasji!

03.04.2017

Drodzy seniorzy, zapraszamy do MDK w Giszowcu, gdzie na cotygodniowych kwietniowych spotkaniach wspólnie nauczymy się podstaw tworzenia prezentacji multimedialnej, poszukiwania materiałów w internecie, by razem stworzyć mini-projekty, które twórcy przedstawią na oficjalnej Pecha Kucha Night!

Pecha Kucha („peczakcza” – po japońsku „pogawędka”) to impreza organizowana w ponad 900 miastach na całym świecie. To rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja!

Uczestnicy spotkań prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być wszystko! Chodzi o to, żeby podzielić się czymś, czym się pasjonuje i po prostu kocha!

Głównym bodźcem do Pecha-Kuchy w MDK są seniorzy! Pomysł kilku spotkań – najpierw wprowadzenia do samej idei, potem wspólnej burzy mózgów, poszukiwania tematów (pewnie bez żadnego problemu, bo seniorzy mogą się podzielić mnóstwem ciekawych informacji), potem – pomocy przy tworzeniu 20 slajdów prezentacji – kolejna świetna sprawa, uczestnicy oswoją się bardziej z komputerem! A w końcu kolejna edycja Pechy-Kuchy, na której zaznaczy się wyjątkowość spotkania z seniorami.

Pierwsze spotkanie: 03.04.2017r., godz. 11:00, Plac Pod Lipami 1 (Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”)

Główna strona Pechy: http://www.pechakucha.org/faq

Katowicki facebook: https://www.facebook.com/pecha.kucha.katowice/

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95