Filia nr 2 : Plac pod Lipami 1

Zróbmy szum wokół wody! – wydarzenie plenerowe w Parku Giszowieckim
22 marca 2021
Główna Kluby i sekcje Plac pod Lipami 1 Zróbmy szum wokół wody! – wydarzenie plenerowe w Parku Giszowieckim

Plakat Woda a ja

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie! MDK w Giszowcu i Polska Akcja Humanitarna łączą siły i dzięki najlepszym scenariuszom, merytorycznym opracowaniom, sztuce i kulturze zapraszają Was na obchody Dnia Wody!

Dlaczego to robimy? Ponieważ:

– dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
– na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
– jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
– oszczędzanie wody to za mało

Chcecie dowiedzieć się więcej? Chcecie zrozumieć powiązania, przyczyny i skutki, które nie są tak oczywiste? Chcecie poczuć, że możecie coś zrobić, że bycie malutkim w tym świecie ma większy wpływ niż Wam się wydaje?
Razem z Wami odkryjemy odpowiedzi na te pytania, naprowadzimy Was na ciekawe refleksje, rozbudzimy ducha rzetelnej wiedzy!
A wszystko to, dzięki profesjonalnemu wsparciu merytorycznemu Polskiej Akcji Humanitarnej i kreatywnemu podejściu MDK w Giszowcu – przyjdźcie i sprawdźcie jak z połączenia globalnej edukacji, wiedzy naukowej, sztuki i kultury powstaje wyjątkowa przestrzeń!

Obchody on-line rozpoczynamy 15-go marca, jednak to 22-go marca od godziny 10:00 do 17:00 będziemy na Was czekali w podcieniach MDK i na placu przy Flancy – nie przeoczycie aranżacji przestrzennej, ścieżek edukacyjnych, stoisk informacyjnych, projekcji, quizzów, instruktorów! Serdecznie zapraszamy!

P.S. Dzieciaczki jak najbardziej mile widziane! Załóżmy wiek 7+, tak aby każdy mógł miło spędzić czas i czegoś się nauczyć 🙂

A tu link do ciekawego, 2-minutowego filmiku stworzonego przez PAH: