Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slider_ociepka
slider_domowe_diy
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia SCRABBLE (2)
bukowski-komputer
slajder warsztaty bibułkarskie
slider_iluzja
page-4 ul. Gen. J. Hallera 28

Świąteczny klimat na szybko

24.12.2020

Żyjemy w zabieganych czasach. Wszystko robimy szybko i często się zdarza, że coś zostaje do zrobienia na ostatnią chwilę. Tak może być ze świątecznym klimatem. Nie ukrywamy, że święta nabierają uroku, kiedy świat jest przykryty białą kołderką śniegu. Niestety, coraz ciężej o taki krajobraz. Ale, ale…. Zawsze możemy sobie taki klimat stworzyć!
Wystarczy kupić sztuczny śnieg. Ten w spray’u można rozpylić na szybach, a sypki użyć do dekoracji.

Poniżej kilka pomysłów na szybkie stworzenie świąteczno – zimowego klimatu. Powodzenia!

1. Zapach
Wystarczy zakupić świeczki, które swoim zapachem przeniosą nas w czas świąt. Polecane nuty zapachowe? Świerkowe lub leśne, korzenne (wszelkie połączenie przypraw dodawanych do piernika), maślane ciastka, grzaniec. Jest tego sporo. Warto poszukać i wybrać coś dla siebie.

2. Przedmioty codziennego użytku
Nawet ściereczka z bałwankiem wisząca przy kuchennej szafce od razu sprawi, że poczujemy się inaczej. Obecnie w sklepach jest pełno różnego rodzaju kubków, słoików, talerzyków ze świątecznymi motywami. Niekiedy wystarczy naprawdę kilka rzeczy. Nie musimy przecież posiadać w domach świątecznego zestawu wszelkiego rodzaju naczyń, które będziemy sezonowo wymieniać.

3. Światełka
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie święta to czas wszelkiego rodzaju światełek. Lampki wiszące w oknach, na poręczach balkonowych balustrad, na drzewkach, płotach. Wesoło mrugają, gdy wracamy z pracy, a na dworze  jest już ciemno i mało przyjemnie. Warto powiesić sobie sznur lampek w oknie, albo nawet położyć na parapecie w towarzystwie lampionu czy innej dekoracji.

4. Choinka
Nie ma świąt bez choinki. Ale niekoniecznie musi być ona wysoka do samego sufitu, żywa, pachnąca na cały dom. Może  być sztuczna, mała, postawiona na stole. Teraz choinki przybierają nie tylko formę znanego wszystkim stożka, ale są też formowane z lampek na ścianach, z poziomych gałązek czy desek. Są materiałowe, z filcu, z szyszek i papieru. Tutaj wystarczy trochę kreatywności i można wyczarować coś naprawdę pięknego.

Poniżej, pod linkiem, znajdziecie kilka pomysłów last minute na ozdoby świąteczne.
Miłej zabawy!

diy last minutediy last minute copy

diy last minutediy last minutediy last minutediy last minute

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018