Filia nr 2 : Plac pod Lipami 1

Śląskie bestiarium-(z)morowa kultura ludowa – Noc Świętojańska na Giszowcu!
23 czerwca 2019
Główna Kluby i sekcje Plac pod Lipami 1 Śląskie bestiarium-(z)morowa kultura ludowa – Noc Świętojańska na Giszowcu!

Kopia Kopia Kopia Śląskie bestiarium - (z)morowa kultura ludowa! (1)Śląskie bestiarium-(z)morowa kultura ludowa – Noc Świętojańska na Giszowcu!

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA WRACA NA GISZOWIEC!
Organizatorzy tegorocznych obrzędów uroczyście oznajmiają, że nie mogli darować świętojańskiego spędu ŚLĄSKICH ZMÓR, UTOPCÓW, HEKS, MELUZYN…
23-go czerwca będą u nas swawolić wszyscy – czarownice, słowiańskie bóstwa, chrześcijańscy święci, śląskie beboki… Zapodzieje się hinduskie bóstwo? Zaprosimy! Przyleci reinkarnowana wersja Małgorzaty (albo i Mistrza?;))? Dołączymy do warsztatów! Przyjedzie ktoś ze stolicy? Powitamy z otwartym sercem!
Noc podczas której NATURA nabiera jeszcze bardziej magicznych mocy, w której woda, ogień, ziemia i roślinność mają szansę skomunikować się z ludźmi… Spędźmy ją razem!

Co na Was czeka? O to to:

od godziny 17.00:
– warsztaty tworzenia wianków z ziół i magicznych chwastów (SzamAnka)
– sztrykowanie śląskich beboków (Sztrykowanie na Ekranie)
– słowiańskie tatuaże z henny (Loske)
– upiorne warsztaty Teatru Czarnego Tła (Teatr Czarnego Tła)

od godziny 19.00:
– zmorowe ognisko ze śląskimi gawędziarzami (Rafał Szyma, Ewelina Kuśka)

godzina 21.00
– słowiański taniec ognia z Vatra

PONADTO: w ramach wydarzenia organizowane jest także HAFTOWANIE ŚLĄSKICH BEBOKÓW (17.05.2019, godz. 12.00, na to wydarzenie obowiązują zapisy pod nr tel. 32 206 46 42)

W razie jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt pod nr tel. 32/206 46 42

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

W celu realizacji obowiązków wynikających z ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanym, dalej „RODO”, informujemy, że: Administratorem danych osobowych osób uczestniczących w wydarzeniach artystycznych jest Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach, ul. Gen. Hallera 28, 40-321 Katowice.