oddział główny: ul. Hallera 28

Portrety – wystawa rysunków on-line Natalii „Ingeborg” Pisarek
2 kwietnia 2020
Główna Kluby i sekcje ul. Hallera 28 Dla dzieci Portrety – wystawa rysunków on-line Natalii „Ingeborg” Pisarek

Dzisiaj słów kilka o portretach.  🙂
Czym tak właściwie jest portret? Jest to przedstawienie osoby lub grupy osób pokazujące wygląd zewnętrzny, który jest jak najbardziej zbliżony do prawdy. Bardzo duże znaczenie ma wierne uchwycenie wszystkich cech szczególnych. Sam twórca ma za zadanie wybranie odpowiedniego momentu i przelanie go na płótno.
Sama idea portretu powstała z myślą o stworzeniu obrazu upamiętniającego daną osobę. W związku z tym, iż powstał on w czasach, kiedy nie było możliwości wykonania zdjęcia, portrety traktowano jako rodzinną pamiątkę dla przyszłych pokoleń.
Portret dzieli się na kilka rodzajów, między innymi ze względu na upozowanie głowy, ujęcie postaci, liczbę osób czy pozycję społeczną pozującej osoby.

Jako przykład, poniżej zamieszczam kilka moich prac. Wszystkie wykonane ołówkiem.

ania bushido harrystyles janborysewicz jardeleto kubakawalec thomasstolle tomek tomhiddleston tomkaulitz