Filia nr 1 : obrońców Westerplatte 10

Pamiętaj z nami o Powstaniach Śląskich! – wystawa plakatu
5 marca 2021
Główna Kluby i sekcje ul. Obr. Westerplatte 10 Dla młodzieży i dorosłych Pamiętaj z nami o Powstaniach Śląskich! – wystawa plakatu

Zapraszam Państwa stacjonarnie do Domu Kultury w Szopienicach przy ul. Obr. Westerplatte 10 na balkon sali widowiskowej filii 1 na wystawę poświęconą Powstańcom Ślaskim.

„Pamiętaj z nami o Powstaniach Śląskich!” – to wystawa plakatów upamiętniających wybranych bohaterów walk o przynależność Górnego Śląska do Polski, powstałych na podstawie koloryzowanych, archiwalnych fotografii ze zbiorów katowickiego oddziału  IPN. Wybrani bohaterowie to m.in.: Wojciech Korfanty, Józef Piłsudski, Robert Oszek, Henryk Słowik, Józefa Bramowska, dr Andrzej Mielęcki, Henryk Jarczyk, Jadwiga Omańkowska. Henryk Kalemba i wiele innych.

Zapraszamy „Pamiętaj z nami o Powstaniach Ślaskich !”