Filia nr 2 : Plac pod Lipami 1

Muzyczne pożegnanie lata w Giszowcu
29 sierpnia 2021
Główna Kluby i sekcje Plac pod Lipami 1 Muzyczne pożegnanie lata w Giszowcu

Zapraszamy 29.08.21 na Muzyczne pożegnanie lata. Wystąpią:

Parnas Brass Band (godz. 17.00)

Grupa sześciu młodych i utalentowanych muzyków, studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich twórczość inspirowana jest uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Repertuar zespołu zaspokaja gusta szerokiej publiczności. Znaleźć w nim można zarówno standardy muzyki jazzowej jak i nowe aranżacje znanych przebojów muzyki popularnej. Pomimo młodego wieku artyści zgromadzili na swoim koncie spore doświadczenie sceniczne. Współpracowali z takimi muzykami jak Hanna Banaszak, Bracia Cugowscy czy Krystyna Prońko. Parnas Brass Band czaruje dźwiękiem w składzie: Paweł Palcowski – trąbka, Paweł Południak – trąbka, Ivan Levchenko – saksofon altowy, Piotr Zawada – puzon, Szymon Klekowicki – tuba, Piotr Budniak – perkusja.

Daniel Cebula-Orynicz (godz. 18.30)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (Jazz i Muzyka Estradowa). Jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu.
Fascynuje go m.in. muzyka gospel, soul, funk i jazz.
Współprowadził chór Nysa Gospel Choir, z którym koncertował w kraju i za granicą. Zaowocowało to prowadzeniem warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Edytą Górniak, Margaret, Lorą Szafran, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, Stanisławem Soyką czy Elżbietą Zapendowską.
Wystąpił gościnnie na kilku płytach; obecnie pracuje nad autorskim materiałem. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem wielu konkursów i festiwalu.

W latach 2015-2019, jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki brał udział we wszystkich produkcjach musicalowych chorzowskiej sceny oraz koncertach sylwestrowych i rozrywkowych.
Role:
– Narrator w Kocie w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Student medycyny w musicalu Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
– Cliff w Bulwarze Zachodzącego Słońca A. L. Webbera,
– Davis w musicalu Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając F. Loessera,
– Mikołaj Rej oraz Elżbieta Habsburżanka w „Teatrze Stańczyka” w spektaklu Stańczyk. Musical J. Czaplińskiego,
– Chór Kelnerów w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba.
Grał na kontrabasie i śpiewał w koncercie Poeci, których nam zabrakło.
NAGRODY:
– I Nagroda za interpretację na „Pejzażu bez ciebie” – Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich w Toruniu (2018).
Od września 2019 r. występuje w Teatrze Rozrywki gościnnie.