Monodram „Shirley Valentine” w Nikiszowcu
17 sierpnia 2018
Główna Bez kategorii Monodram „Shirley Valentine” w Nikiszowcu

8 września 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Historii Katowic w Nikiszowcu, ul. Rymarska 4, na słynny monodram „Shirley Valentine” w wykonaniu Izabeli Noszczyk.

Spektakl jest adaptacją głośnej sztuki Willy’ego Russela z 1986 roku. Trzy lata później tekst doczekał się adaptacji filmowej, a w 1990 roku zawitał do Polski (głośna rola Krystyny Jandy). Shirley to historia kobiety, która pod wpływem niezbyt udanego małżeństwa, zdegradowana do roli kucharki i sprzątaczki, pewnego dnia za namową przyjaciółki postanawia zmienić swoje życie (oczywiście na lepsze!).

Monodram będzie jedną z atrakcji, która towarzyszyć będzie obchodom 110-lecia Nikiszowca

Bezpłatne wejściówki czekają na Was w Muzeum Historii Katowic (ul. Rymarska 4) oraz filii nr 2 Miejskiego Domu Kultury Szopienice-Giszowiec, Plac Pod Lipami 1 (portiernia).  Zapraszamy!!!