Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
cover Facebook
kultura w sieci
slajder 2021kolorowanie
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia SCRABBLE (2)
slajder przysłowia
kolekcje Plac Pod Lipami 1; 3-3a

„KO-LEKCJE” – o historii polskiego designu

05.12.2020

Chcecie poznać historię polskiego wzornictwa? Zatem do dzieła!

Gdy próbujemy ująć polskie wzornictwo w jakąś spójną historię często brakuje nam wiedzy i posiłkujemy się samymi ogólnikami. Tu z pomocą przychodzi serial animowany „KO-LEKCJE”, który dotyczy właśnie historii rodzimego designu, wzornictwa, sztuki stosowanej.

Produkcja powstała w ramach programu „Kultura w sieci”. Póki co dostępne są 3 odcinki, a każdy z nich trwa około 5 minut. Autorzy zapowiadają, że w przyszłości pojawią się kolejne.

Pierwszy z nich przybliża sylwetkę Stanisława Witkiewicza (ojca Witkacego), twórcy Stylu Zakopiańskiego, w drugim przeniesiecie się do Paryża, gdzie w 1925 roku Polska wzięła udział na Międzynarodowej Wystawie Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu, a trzeci dotyczyć będzie kryzysu przełomu lat 20. i 30. XX wieku, który skłonił niektórych twórców do poszukiwania tradycyjnego stylu narodowego, podczas gdy inni zwrócili się w kierunku awangardy.
„KO-LEKCJE” to dzieło Kai Nosal i Anny Wręgi z biura projektowego ONTO, konsultantką merytoryczną była Anna Demska, współkuratorka Galerii Wzornictwa Polskiego, za reżyserię odpowiada Bartek Świderski, a za ilustracje – Adam Wójcicki.

Odcinek 1 – https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=01iLOKZM6OU

Odcinek 2 – https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=iYq18egMb-w

Odcinek 3 –  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=11FQoLyLtPY

Więcej na stronie projektu: http://ko-lekcje.pl/ Polecamy!

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018