slider_ociepka
slider_domowe_diy
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia SCRABBLE (2)
bukowski-komputer
slajder warsztaty bibułkarskie
slider_iluzja
1200x630wp Plac Pod Lipami 1; 3-3a

Dzieci czują kino – polecamy podcasty

29.01.2021

Dziś w otchłaniach Internetu odnaleźliśmy dla Was coś niezwykle oryginalnego i inspirującego. Polecamy Wam cykl podcastów „Dzieci czują kino” stworzoną przez zaprzyjaźnioną z nami Instytucję Filmową „Silesia Film”.

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

Link do podcastu na Spoify:

Link do podcastu na YT:

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018