Filia nr 1 : obrońców Westerplatte 10

Andrzej Goryczka – serigrafia
26 marca 2020
Główna Kluby i sekcje ul. Obr. Westerplatte 10 Dla młodzieży i dorosłych Andrzej Goryczka – serigrafia

Kochani witamy Was artystycznie – wirtualnie!

Pamiętajmy, proszę aby #zostaćwdomu!.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się w siedzibie Domu Kultury 🙂

A tymczasem korzystając z możliwości prezentacji wirtualnej galerii, pragniemy podzielić się z Wami wystawą prac naszego wieloletniego pracownika, artysty malarza, mieszkańca Szopienic – Andrzeja Goryczki (1962-2018).

Andrzej Goryczka ukończył Wydział Reklamy w Katowicach w pracowni Adama Dutkiewicza. W swojej artystycznej drodze zajmował się fotografią, malarstwem i grafiką (serigrafią). Mamy przyjemność pokazać niepublikowane dotąd w MDK-u grafiki artysty wykonane techniką serigrafii (sitodruk). Dla niewtajemniczonych sitodruk  to forma sztuki wizualnej, w której strukturą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. To skomplikowana technika. Jak wspominał nam sam artysta w swoich sitodrukach wykonanych w latach 90 – tych XX w. jego dominującą inspiracją był ekspresjonizm abstrakcyjny, zjawisko pop-artu a także fotografia i sztuka filmowa. Niniejsze serigrafie są również zapisem prywatnych motywacji twórcy, które bliskie otoczenie szopienickiego artysty bez problemu w poszczególnych odsłonach rozszyfruje.

Życzymy udanych wrażeń artystycznych!

Galeria :