SLIDER - Konfrontacje 2017 copy - Kopia

„Bal manekinów” – spektakl w reż. Jerzego Stuhra

15.01.2017

Plakat - Bal maskowy

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach oraz Państwowa Wyższa szkoła Teatralna – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu mają zaszczyt zaprosić na spektakl pod tytułem „Bal manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra. Zapraszamy 15 stycznia 2017 roku o godz.17.00 do Miejskiego Domu Kultury przy ul.Gen. J. Hallera 28 (Katowice-Burowiec).

Adaptacja i reżyseria: JERZY STUHR
Asystent reżysera – choreografia: NINA MINOR
Scenografia i kostiumy: JURIANA JUR

Aktorzy:
Jacobina BLUM
Agnieszka BORKOWSKA
Maria BIJAK
Ewelina SOBIERAJ
Sabina ROMAŃCZAK
Klaudia GRYBOŚ
Wiktoria ZAWADZKA
Aleksandra GRĄCKA
Mateusz LISIECKI
Radosław LIS
Marek BULA
Mikołaj WNĘT
Bartłomiej GĄSIOR
Jarosław MYSONA
Michał CZORNY
Daniel LEŻOŃ
Mateusz ULCZOK i Paweł GNAS.

Tekst Bruno Jasieńskiego „Bal Manekinów” okazał się idealnym materiałem do pracy nad spektaklem dyplomowym na Wydziale Teatru Tańca  PWST w Bytomiu. Przygotowanie taneczno-ruchowe studentów  w zderzeniu z tekstem utworu dało możliwość do niezwykłego uruchomienia wyobraźni młodych aktorów zarówno w planie formalnym, jak i konstrukcji psychologicznej postaci. To także przygoda w poszukiwaniu różnych stylów teatralnych, od farsy po groteskę. A wszystko w szalonym kalejdoskopie ruchu, tańca, pantomimy. Piękna opowieść o tym, jak manekin chciał zostać człowiekiem, wszedł na chwilę w świat ludzi i bardzo się rozczarował.

prof.Jerzy Stuhr

CENA BILETÓW – 5 zł
Koordynator: Justyna Bula
Rezerwacje przyjmujemy pod nr telefonu: 32/256 84 53 lub 32/256 12 25 lub na e-maila: instruktor1@mdk.katowice.pl