Przystanek Giszowiec - slider

„ZA SIEDMIOMA PARAGRAFAMI” – SPEKTAKL GRUPY TEATRALNEJ TEORIA SZAROŚCI

18.02.2018

Za 7 paragrafami - plakat2

Miejski Dom Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 28 serdecznie zaprasza za spektakl Grupy Teatralnej TEORIA SZAROŚCI pt. „Za siedmioma paragrafami”, który odbędzie się 18 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne przed spektaklem oraz w Sekretariacie MDK przy ul. Gen. J. Hallera 28.

ZAPRASZAMY!

„Za Siedmioma Paragrafami”
TRZY BAJKI, TRZY OSKARŻONE, WIELE PUNKTÓW WIDZENIA. JAKI BĘDZIE TWÓJ?

Autorski spektakl grupy osób wywodzącej się z kilku amatorskich teatrów na Śląsku- m.in. Dawki Śmiertelnej z Mysłowic oraz Teorii Szarości z Katowic (chwilowo działamy pod podwójnym szyldem Teoria Szarości/BE media).
Nad wszystkim pieczę sprawuje Marcin Błaszczyk.
Spektakl jest komediodramatem sądowym z elementami baśniowymi. Całość rozgrywa się w sądzie, podczas potrójnej rozprawy, gdzie na ławie oskarżonych zasiadają Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Małgosia (ta od Jasia). Każda jest sądzona w innej sprawie, jednak wszystkie mają wspólny mianownik, który Widz będzie miał szansę odkryć na końcu. Także Widz będzie musiał zdecydować o ich losie, jako że zostanie postawiony w roli ławnika. Na podstawie zeznań oskarżonych, przedstawionych dowodów, zeznań świadków oraz potyczek słownych prokuratora i adwokata będzie musiał zdecydować o winie lub niewinności bohaterek.
Spektakl jest hybrydą filmowo-teatralną. Wstawki filmowe, zdjęcia i elementy multimedialne nie są ozdobnikiem czy modnym nowoczesnym dodatkiem do spektaklu, ale mają bardzo duży wpływ na fabułę i akcję sztuki. Od początku teatralnej pracy Błaszczyk oraz grupy z którymi współpracuje starają się znaleźć balans pomiędzy filmem i teatrem i nienachalnie ale rzeczowo wyciągać to co najlepsze z obydwu gatunków. Czy tym razem to się udało? Niech zdecydują widzowie.
Grupa BAUER entertainment (obecnie Teoria Szarości/BE media) działa już prawie 10 lat- na początku kręcąc amatorskie krótkometrażowe fabuły, z czasem realizując coraz bardziej skomplikowane filmy, aż w końcu rozpoczynając swoją przygodę ze sceną. „Za 7 paragrafami” jest trzecim spektaklem, nad którym grupa pracuje.
Występują:
Marta Badura- Kopciuszek
Natalia Cieślak- Małgosia
Monika Matera- Czerwony Kapturek
Ireneusz Morcinek- adwokat
Robert Borzucki- prokurator
Bartosz Siedlecki- Jasio
Kamila Dąbrowska- siostra Kopciuszka
Jerzy Dworzyński- świadek koronny Krzysztof Szyszko, były leśniczy
Przemysław Kminkowski- ochroniarz
Katarzyna Będzieszak- duch Baby Jagi
Natalia Sobik- dobra wróżka