Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - HANKA2_edited-1
slajder dzień dziecka 2018
SLIDER - ŚLĄSK 2018_edited-22
SLIDER MALECKI 2
SLIDER - HANKA_edited-1
MEKSYK POPRAWKI - logo + spotkania Plac Pod Lipami 1; 3-3a

Z CZEGO MEKSYK SŁYNIE… czyli MARIACHI NA GISZOWCU!

25.03.2018

25.03.2018 od godz. 17.00 filia nr 2 MDK w Giszowcu (Plac Pod Lipami 1) zaprasza na trzy wydarzenia pod szyldem „Z czego Meksyk słynie…”. W programie koncert zespołu Mariachi z Meksyku, wykład i pokaz ognia. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na portierni MDK.

1. SLAJDOWISKO PODRÓŻNICZE PT. „ALBUM Z PODRÓŻY. MEKSYK.” W trakcie spotkania Iwona Żelazowska opowie o tym z czego Meksyk słynie: o doskonałej kuchni tego regionu, o produkcji i kulturze picia meksykańskich trunków – tequili i mezcalu, o słynnych muzykach mariachi…zwiedzimy także słynne kurorty – Acapulco i Cancun oraz piękne prekolumbijskie miasta – państwa.

2. KONCERT GRUPY MARIACHI Sombrero Negro. Jest to zespół profesjonalnych muzyków meksykańskich, pochodzących ze stanu Jalisco, będącego nie tylko stolicą muzyki mariachi, ale także słynącego ze znakomitej tequili. Grupa występuje w oryginalnych strojach i kapeluszach sombrero wykonanych w Meksyku. W repertuarze zespołu znajdują się typowo meksykańskie utwory, takie jak : Besame mucho, El son de la Negra, Jarabe, Tapatio, La Bamba, El Mariachi Loco, itp…. muzyka, która porywa słuchacza i przenosi go do gorącego, barwnego i gościnnego Meksyku.

3. TANIEC OGNIA W WYKONANIU ToyBox Latem 2016 roku w Katowicach zaistniał ToyBox, oferując nietypowe warsztaty takie jak zabawa z ogniem (fire staff), strzelanie z łuku i wiele, wiele innych form spędzania czasu w grupie pozytywnych i pełnych pasji ludzi.

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95