Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slider_gawlik_wyniki
slajder Barbórka
Kopia Kopia SCRABBLE
kolekcje
Kopia SCRABBLE (2)
slajder straszki skarbnik
Plakat Wróbel 2020 ul. Obr. Westerplatte 10

Wystawa retrospektywna laureatów im. Pawła Wróbla

05.12.2020

123597024_360513595226562_4109769807845503390_n

Wystawa retrospektywna laureatów Ogólnopolskiego Konkursu  dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla w Szopienicach z lat 1990-2019.

Od 1990 roku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Twórców Nieprofesjonalnych sygnowany imieniem Pawła Wróbla odbywa się w Szopienicach, a organizatorem jest  Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice. Od tego momentu konkurs na stałe wpisał się w kalendarium imprez kulturalnych na Śląsku, a zarazem zagościł w Filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” przy ulicy  Obrońców Westerplatte 10, w której co roku pod koniec października organizowany był wieczór finałowy połączony z wernisażem wystawy pokonkursowej – powstałej z nadesłanych prac twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo oraz rzeźbę. W 2020 roku niestety sytuacja pandemiczna pokrzyżowała plany organizacji jubileuszu 30 – lecia konkursu, nie mniej jednak organizatorzy dzięki wielkiemu wsparciu kolekcji Barw Ślaska Pana Stanisława Gerarda Trefonia a także prywatnych zbiorów uczestników nagrodzonych przez ostatnie lata, podjęli się wyzwania zorganizowania wystawy upamiętniającej  laureatów związanych z konkursem im. Pawła Wróbla.

Szanowni Państwo na wystawie retrospektywnej z lat 1990-2019 będą mieli okazję zapoznać się w formie wirtualnej z pracami następujących laureatów :

Sławomir Cwalina,

Jerzy Sewina,

Edeltrauda Jerominek,

Gabriela Węgrzyńska,

Oswald Kusz,

Ryszard Tobór,

Franciszek Kurzeja,

Ewa Soska,

Marzena Siemiątkowska,

Krzysztof Webs,

Marek Idziaszek,

Janina Motyka,

Bronisław Krawczuk,

Norbert Frai,

Jan Bembenista,

Anna Tengli-Truchel,

Rudolf Riedel,

Andrzej Drobiec,

Andrzej Marcol,

Sabina Pasoń,

Dieter Nowak,

Andrzej Karpiński,

Marian Ilga,

Czesław Ziętek,

Czesław Żemła,

Helmut Matura,

Zofia Pustułka,

Marian Gongor,

Jan Jagoda,

Stefania Krawiec,

Jan Nowak,

Beata Lazar,

Edward Czech,

Izabela Karpowicz,

Sebastian Jackowski,

Aniela Mleczko,

Krzysztof Matuszewski,

Andrzej Breguła,

Jolanta Skrzypczyk,

Jolanta Tyrol,

Tomasz Benisiewicz,

Ryszard Dasiewicz,

Andrzej Górnik

Józef Gajzler

A tymczasem w związku z brakiem możliwości bezpośredniego uczestnictwa w zwiedzaniu wystawy pragniemy podzielić się z Państwem wizualizacją wystawy retrospektywnej, pokazać nagrodzone prace związane z konkursem a także zaprezentować  foldery, dokumentujące każdą edycję konkursu

https://www.facebook.com/MiejskiDomKulturySzopieniceGiszowiec/posts/3397682616951697?notif_id=1604581078672458&notif_t=page_post_reaction&ref=notif

A tak w zbliżeniu prezentują się nagrodzone prace konkursowe z lat 1994-2019 a także folder poświęcony tej wystawie:

folder wystawa wróbel 2020

Laureaci konkursu im. Pawła Wróbla w Szopienicach

Laureaci konkursu im. Pawła Wróbla w Szopienicach z lat 1994-2019

Laureaci konkursu im. Pawła Wróbla w Szopienicach

Laureaci konkursu im. Pawła Wróbla w Szopienicach

123599034_388292108964344_8596568593752237487_n

Foldery konkursowe z lat 1990-2019

Foldery konkursowe z lat 1993-2019

Edeltrauda Jerominek "Bytom, ulica Witczaka" 1994 r.

Edeltrauda Jerominek „Bytom, ulica Witczaka” 1994 r.

Ryszard Tobór "Widok z okna" 1996r.

Ryszard Tobór „Widok z okna” 1996r.

Ryszard Dasiewicz "W Nikiszowcu po szychcie Pawłowi Wróblowi" 2014r.

Ryszard Dasiewicz „W Nikiszowcu po szychcie Pawłowi Wróblowi” 2014r.

Andrzej Karpiński "Burza" 2010r.

Andrzej Karpiński „Burza” 2010r.

Ryszard Dasiewicz "Para rozbarska" 2011r.

Ryszard Dasiewicz „Para rozbarska” 2011r.

Stefania Krawiec "Świt" 2007r.

Stefania Krawiec „Świt” 2007r.

Sebastian Jackowski "Jeleń na rykowisku" 2011r.

Sebastian Jackowski „Jeleń na rykowisku” 2011r.

Andrzej Górnik "Nikiszowiecki rynek" 2007r.

Andrzej Górnik „Nikiszowiecki rynek” 2007r.

Andrzej Breguła "Na hali" 2019r.

Andrzej Breguła „Na hali” 2019r.

Jan Nowak "Nikisz" 2012r.

Jan Nowak „Nikisz” 2012r.

Beata Lazar "Statek piracki" 2016r.

Beata Lazar „Statek piracki” 2016r.

Beata Lazar "Tour de Pologne" 2019r.

Beata Lazar „Tour de Pologne” 2019r.

Jan Jagoda "Dziewczyna górnika" 2013r.

Jan Jagoda „Dziewczyna górnika” 2013r.

Sabina Pasoń "Przed galą", 2009r.

Sabina Pasoń „Przed galą”, 2009r.

Edward Czech "Tak bywało na dole" 2018r.

Edward Czech „Tak bywało na dole” 2018r.

Izabela Karpowicz "Ptak " 2008r.

Izabela Karpowicz „Ptak ” 2008r.

Tomasz Benisiewicz "Kościół" 2008r.

Tomasz Benisiewicz „Kościół” 2008r.

Jolanta Skrzypczyk "Śląska etiuda" 2004r.

Jolanta Skrzypczyk „Śląska etiuda” 2004r.

Aniela Mleczko "Bieszczadzki Anioł" 2011r.

Aniela Mleczko „Bieszczadzki Anioł” 2011r.

Sebastian Jackowski "Kotek na niebieskim" 2009r.

Sebastian Jackowski „Kotek na niebieskim” 2009r.

Jolanta Tyrol "Mikołów rynek" 2019r.

Jolanta Tyrol „Mikołów rynek” 2019r.

Krzysztof Matuszewski "Akordeonista" 2015r.

Krzysztof Matuszewski „Akordeonista” 2015r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018