Bajtle slajder
Wróbel 2017 - plakat strona ul. Obr. Westerplatte 10

Wystawa pokonkursowa im. Pawła Wróbla w Szopienicach

17.11.2017

Paweł Wróbel to jeden z najbardziej znanych śląskich malarzy nieprofesjonalnych. Urodzony w Katowicach-Szopienicach w rodzinie górniczej; znany na Śląsku przedstawiciel amatorskiej twórczości robotniczej. Związany z Grupą Janowską (wraz z Teofilem Ociepką i innymi). W swojej twórczości skupiał się na przedstawieniu obrazów ginącego Śląska. Jego twórczość charakteryzuje bogata kolorystyka, uproszczone geometryczne formy przedstawionych budynków, postacie z ledwo zaznaczonymi twarzami oraz bogactwo szczegółów. W swoich kolorowych i barwnych obrazach ukazywał najczęściej najbliższą mu okolicę – Szopienice oraz sąsiednie dzielnice Katowic – Janów i Nikiszowiec.

XXVII edycja konkursu im. Pawła Wróbla prezentuje i propaguje twórczość artystów nieprofesjonalnych. Konkurs adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo, grafikę i rzeźbę. Od 27.10.2017 do 17.11.2017  serdecznie zapraszamy do Filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Obr. Westerplatte 10 do zwiedzania wystawy pokonkursowej prac nagrodzonych i wyróżnionych XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.

Wstęp wolnyWróbel 2017 - plakat strona

SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO