Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
KONCERT KOLED -SLIDER-1
SLIDER - Karnawałowa Dyskoteka 2019_edited-2
SLIDER - życzenia bożonarodzeniowe 2018_edited-1
SLIDER - Pawlikowska 2019_edited-1
SLIDER - Koncert Bożonarodzeniowy 2018_edited-1
Wróbel 2018 ul. Obr. Westerplatte 10

Wieczór Finały Konkursu im. Pawła Wróbla

26.10.2018

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach-Szopienicach zaprasza wszystkich uczestników 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla oraz publiczność na Wieczór Finałowy 26 października 2018 roku o godz.17.00. 

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
XXVIII KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA TWÓRCÓW NIEPROFESJONALNYCH
im. PAWŁA WRÓBLA
w dniu 4 października 2018r. w Katowicach

Dnia 04.X.2018 na posiedzeniu jury XXVIII Konkursu Plastycznego dla Twórców Nieprofesjonalnych
im. Pawła Wróbla, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”,
w składzie:

Sonia Wilk – kustosz Muzeum Śląskiego, kierownik Działu Plastyki Nieprofesjonalnej,
przewodnicząca jury,
Bożena Donnerstag – kierownik Działu Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic, kustosz
Mariusz Prześlica – specjalista Działu Merytorycznego Festiwalu Street Art – przedstawiciel Katowice
Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek,
Daniela Odoj – kierownik p.o. Filii nr 1 MDK „Szopienice – Giszowiec”, instruktorka plastyki
i rękodzieła – sekretarka jury

Po obejrzeniu i omówieniu 144 prac zgłoszonych do konkursu przez 61 autorów:
137- obrazy, 4- ceramika, 3 – rękodzieło jury postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:
I NAGRODA – Jakub Karwański – tryptyk „ Mars I, II, III” – 650 zł
II NAGRODA – Jan Nowak – „Las” 550 zł
III NAGRODA – Edward Czech Tak bywało na dole – 400 zł
III NAGRODA – Andrzej Gruszka – „Rozmodlenie”- 400 zł

Wyróżnienia:
Jerzy Brandys – „Wieczór III” – 150 zł
Ewa Pilarz – „Chorzów” – 150 zł
Dieter Nowak – „Katowice Burowiec” – 150 zł
Sabina Pasoń – „Niedzielne popołudnie w Cafe Byfyj” -150 zł
Adam Leboszka – „Gąski” – 150 zł
Karpiński Andrzej – „Szkody górnicze” – 150 zł
Janina Śliwa – „Mam ochotę” – 150 zl
Jolanta Tyrol – „Łaziska Górne” – 150 zł
Felicja Habdas – tryptyk „ Ulica Dębowa” – 150 zł
Agnieszka Zalewska – „Najświętsza Maria Panna wstępująca do świątyni” – 150 zł

Specjalne pozaregulaminowe wyróżnienie zostało przyznane Zosi Bednarz za obraz ,,Misie” przez przewodnicząca jury Sonię Wilk.

Za nadesłanie prac.
Jury serdecznie gratuluje zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękuje za nadesłanie prac.

Gratulujemy Laureatom konkursu:)


log - Kopia

log - Kopialog - KopiaHotel campanille kraków - Kopia

Hotel campanille kraków - Kopia

Hotel campanille kraków - Kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95