slider_gawlik_wyniki
kolekcje
slajder straszki skarbnik
tak powstała slider
polskie symbole narodowe slajder. strona
plakat-folklor strona 2020 ul. Obr. Westerplatte 10

Warsztaty pt. „Międzypokoleniowe odkrywanie Górnego Śląska

16.09.2020

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” serdecznie zaprasza 16.09.2020 o godz. 15.30  do sali widowiskowej na bezpłatne warsztaty pt. „Międzypokoleniowe odkrywanie Górnego Śląska wczoraj i dziś w modzie i zabawie”  zorganizowane przez Stowarzyszenie MSFF.pl

Oto kilka słów o samych warsztatach dla seniorów:

1. Stroje Śląskie – moda wczoraj i dziś oraz inspiracja strojem śląskim w dzisiejszym etnodizajnie.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch częściach – pierwsza będzie dotyczyła opowieści o stroju śląskim, druga będzie częścią praktyczną podczas której odbędą się zajęcia dotyczące malowania ekotoreb (pamiątki dla uczestników) oraz poszukiwania elementów stroju śląskiego w dzisiejszych stylizacjach. Warsztaty poprowadzi Barbara Kowaczek – Jędrasik pedagog, absolwentka podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie. Na co dzień współpracująca z zespołami ludowymi, współorganizująca międzynarodowe festiwale folklorystyczne eventy oraz warsztaty.

1. Drugie warsztaty: Czy w zabawy naszych dziadków możemy bawić się i dziś? Budowanie relacji międzypokoleniowej na gruncie wspólnych zabaw. Dodatkowym elementem będzie nauka słów śląskich oraz zajęcia plastyczne z wykonania roztańczonych lalek z gałganów (prezent dla uczestników). Warsztaty poprowadzi Agnieszka Matejukanimatorka społeczno-kulturalna z wykształcenia, pasji i zawodu; doświadczony pedagog; członek grupy „Śląsk Folkowy”; absolwentka programu Mały Kolberg na Śląsku (2018r.). W ramach swojej ALE FIRMY prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy w sekretariacie Filii 1

Na zajęciach obowiązują rygory sanitarne Covid -19

Zapraszamy !!!

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018