Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
Powstanie plakat strona 1
Miniaturka, a gra!
slajder Lekki Teatr Przenośny
slider_dzien_dziecka
slajder 2020 -1
aaa co czytać
001 Plac Pod Lipami 1; 3-3a

W Pracowni Pana Gawlika – QUIZ ON-LINE

07.05.2020

Kochani, dziś przed Wami kilka zadań i zagadek związanych z twórczością Ewalda Gawlika.

Zapraszamy do jego pracowni, rozgośćcie się i do dzieła! :)

1. Przed Wami obraz „Ciepło rodzinne” w dwóch wersjach. Trochę przy nim „pomajstrowaliśmy” ;) Znajdźcie przynajmniej 10 różnic pomiędzy nimi:

2. Teraz zadanie na spostrzegawczość. Gdzie (w jakim obiekcie/budynku) można znaleźć ten obraz i co na nim możemy zobaczyć?

3. Ewald Gawlik należał do Grupy Janowskiej. Była to grupa malarzy nieprofesjonalnych, założona w 1946 roku i prowadzona przez Ottona Klimczoka. Wymień nazwiska 12 artystów, którzy znajdują się na zdjęciu.

4. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć Balkan – kolej wąskotorową, która jeździła pomiędzy Giszowcem-Nikiszowcem-Szopienicami (na odcinku ponad 3,5 km) i dowoziła m. in. górników do pracy. Balkan bardzo często pojawiał się na obrazach Gawlika. Odnajdźcie jak najwięcej prac artysty z Balkanem w tle.

5. I na sam koniec – niespodzianka. :)

Pracujemy właśnie nad wydawnictwem z kolorowankami inspirowanymi obrazami Ewalda Gawlika. Przed Wami zapowiedź, wystarczy pobrać, wydrukować, uzbroić się w kredki, mazaki lub farby i… wejść w świat malarstwa śląskiego van Gogh’a.

Bawcie się dobrze i do szybkiego zobaczenia w Gawlikówce! :)
Odpowiedzi można przesyłać na adres: kierownik.giszowiec@mdk.katowice.pl

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018 SLIDER - ŚKUP_edited-3