slajder przystanek kwiecień
Konfrontacje 2015 - plakat - Kopia ul. Gen. J. Hallera 28

VII Śląskie Konfrontacje Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy

12.06.2015

Konfrontacje 2015 - plakat - KopiaMiejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza do udziału jako uczestnik oraz publiczność w VII ŚLĄSKICH KONFRONTACJACH TEATRÓW TAŃCA, RUCHU i PANTOMIMY.  Tegoroczne Konfrontacje odbędą się 12 czerwca.

Konfrontacje Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy istnieje od 2009 roku. Od pierwszej do szóstej edycji – Konfrontacje skierowane były do młodzieży z całego województwa śląskiego. Natomiast od bieżącego roku 2015 po konsultacjach z zespołami postanowiliśmy zorganizować Śląskie Konfrontacje Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy, czyli nie ograniczamy młodzież. Mogą przyjechać do nas z całej Polski. Otwarta forma Konfrontacji z udziałem publiczności stwarza okazję do pokazania osiągnięć wykonawców, pozwala poznać młodzieży różnorodność form tanecznych oraz wymienić pomysł i doświadczenia. Konfrontacje rozwijają wrażliwość  artystyczną, stwarzają  młodzieży możliwość skonfrontowania się z opiniami profesjonalnego Jury. Młodzież ponadto ma możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach tanecznych.

VII Śląskie Konfrontacje Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy przeznaczone  są dla zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz grup działających przy ośrodkach kulturalnych, teatrach, szkołach tańca, które uprawiają następujące formy teatralne:
1/ teatr tańca,
2/ teatr ruchu,
3/ teatr pantomimy.

Profesjonalni jurorzy powołani przez organizatora ocenić będą:
– dobór repertuaru,
– reżyserię,
– opracowanie choreograficzne
– atrakcyjność i pomysłowość przekazu,
– opracowanie muzyczne,
– scenografię, dobór kostiumów, rekwizytów,
– technikę wykonania – kulturę gestu, ruchu, walory wizualne, dźwiękowe, itp.,