SLIDER - Konfrontacje 2017 copy - Kopia
slajder nivel
slajder 111
plakat konopnicka 2015 strona ul. Obr. Westerplatte 10

VI Konkurs recytatorski „Konopnicka? Pawlikowska? Warto je poznać!”

26.11.2015

„KONOPNICKA? PAWLIKOWSKA? WARTO JE POZNAĆ! – konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy o poetyckiej twórczości Marii Konopnickiej i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w związku przypadającą 70-tą rocznicą śmierci poetki (zm. 9 lipca 1945r.)

Zachęcamy do licznego udziału w konkursie!  Zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie Filii nr 1 MDK  w godz. 10.00 – 15.00 lub drogą elektroniczną (sekretariat.filia1@mdk.katowice.plkierownik.filia1@mdk.katowice.pl) do dnia 18 listopada 2015 r.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia i oświadczenia (do pobrania ze str. internetowej)

Przesłuchania konkursowe, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 26 listopada 2015 r. godz. 11.00 w Filii nr 1 MDK „Szopienice – Giszowiec” przy ul. Obr. Westerplatte 10.

Załączniki: ( regulamin i oświadczenie dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich ):

Regulamin Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej 2015

Oświadczenie – Konkurs Marii Konopnickiej nr 2 o. pełnoletnie

Oświadczenie – Konkurs Marii Konopnickiej osoby niepełnoletnie

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY VI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
pt. „Konopnicka? Pawlikowska?  Warto je poznać!”

W dniu 26.11.2015r.  odbyło się posiedzenie Jury VI Konkursu recytatorskiego pt. „Konopnicka? Pawlikowska? Warto je poznać!”.
Jury w składzie:
Katarzyna Młynarczyk – poetka, Pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Prezes oddziału Związku Literatów Polskich w Katowicach, Przewodnicząca Jury,

Magdalena Dziewierska – przedstawiciel Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów,
Tomasz Molitor – przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, koordynator, Główny Specjalista ds. Animacji i Współpracy Kulturalnej,
Tomasz Sporyń – poeta, twórca kabaretowy m.in. Kabaretu Socratiron i Biały Kruk.

Oceniło 39 uczestników.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Marii Cebo
II MIEJSCE dla Adama Kuźnika
III MIEJSCE dla Alicji Smykli

I MIEJSCE dla Julii Widaszek
II MIEJSCE dla Igora Pleśniaka
III MIEJSCE dla Kacpra Malinowskiego
WYRÓŻNIENIE dla Katarzyny Szymczyk
WYRÓŻNIENIE dla Kingi Włodarczyk

Jury Konkursu serdecznie gratuluje wszystkim laureatom i zachęca do udziału w kolejnej VII edycji Konkursu.

konkurs recytatorski 2015

giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo