slajder 2017
SLIDER - Lato w mieście 2017_edited-1
slajder akcja lato 2017
ul. Obr. Westerplatte 10

V KONKURS RECYTATORSKI „Konopnicka? Warto ją poznać!”

20.11.2014

„KONOPNICKA? WARTO JĄ POZNAĆ! – konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy o poetyckiej twórczości Marii Konopnickiej, a także poetów okresu Młodej Polski, z uwzględnieniem poezji Jerzego Żuławskiego, Jerzego Boczkowskiego, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Leopolda Staffa, Antoniego Langego czy Juliana Tuwima w związku z przypadającą setną rocznicą wybuch I Wojny Światowej. Zachęcamy do licznego udziału w konkursie! Zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie Filii nr 1 MDK  w godz. 10.00 – 16.00 lub drogą elektroniczną (sekretariat.filia1@mdk.katowice.pl, kierownik.filia1@mdk.katowice.pl ) do dnia 13 listopada 2014 r. Przesłuchania konkursowe, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 20 listopada 2014 r. godz. 11.00 w Filii nr 1 MDK „Szopienice – Giszowiec” przy ul. Obr. Westerplatte 10.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne poniżej:

Regulamin Konkursu Recytatorskiego ‚Konopnicka Warto ją poznać 2014 i KARTA ZGŁOSZENIA

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY V KONKURSU RECYTATORSKIEGO
dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
pt. „Konopnicka? Warto ich poznać!”

W dniu 20.11.2014r. odbyło się posiedzenie Jury V Konkursu recytatorskiego pt. „Konopnicka? Warto ją poznać!”.
Jury w składzie:
Katarzyna Młynarczyk – poetka, Pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Prezes oddziału Związku Literatów Polskich w Katowicach, Przewodnicząca Jury,
Tomasz Molitor – przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, koordynator, Główny Specjalista ds. Animacji i Współpracy Kulturalnej,
Magdalena Dziewierska – przedstawiciel Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów,
Agata Michalska – instruktor działalności podstawowej Miejskiego Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec”
Oceniło 36 uczestników.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Dominika Kocota
II MIEJSCE dla Agaty Harat
III MIEJSCE dla Alicji Droździok
WYRÓŻNIENIE dla Kariny Maciaszek
WYRÓŻNIENIE dla Macieja Idczaka
WYRÓŻNIENIE dla Julii Widaszek
WYRÓŻNIENIE dla Pawła Bednorza

Jury Konkursu serdecznie gratuluje wszystkim laureatom i zachęca do udziału w kolejnej VI edycji Konkursu.

giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo