Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slider_gawlik_wyniki
Kopia Kopia SCRABBLE
kolekcje
slajder straszki skarbnik
tak powstała slider
polskie symbole narodowe slajder. strona
Sabina Pasoń plakat ul. Gen. J. Hallera 28

SABINA PASOŃ wystawa malarstwa

17.08.2020

Sabina Pasoń plakat

Sabina Pasoń

Zrobić coś dla siebie…
Rodowita Nikiszowianka, pochodzi z rodziny górniczej. Patrząc na obrazy w rodzinnym domu, zawsze marzyła aby namalować własny obraz olejny. Jak wspomina: „Miałam już go w głowie przez parę lat, lecz nie miałam odwagi”. W latach szkolnych należała do młodzieżowego kółka plastycznego w Domu Kultury przy kopalni „Wieczorek”, gdzie zajęcia prowadził Zygmunt Lis. To tam zetknęła się z bajkowym i kolorowym klimatem dzieł Grupy Janowskiej. Obowiązki rodzinne nie pozwoliły jednak na kontynuowanie pasji, do której stopniowo powracać będzie dopiero po 2000 roku.

Zaszczepiona w dzieciństwie artystyczna wrażliwość zaczęła przynosić owoce. Kiedy odchowała dzieci i przeszła na rentę, postanowiła spełnić dziecięce fascynacje. Poczuła, że musi zrobić coś dla siebie, spróbować się wyrazić. Podjęła współpracę z Grupą Janowską (2003 rok) i rozwijała swój warsztat. Powstawały prace olejne, akrylowe, akwarele i pastele. Pisze także ikony. W 2009 roku zaczęła uczęszczać na lekcje rysunku i malarstwa do Miejskiego Domu Kultury „Batory” w pracowni uznanego malarza Piotra Naliwajko, któremu wiele zawdzięcza. Jego zdaniem obrazy Sabiny Pasoń cechuje naturalna uroda, a zarazem, pewna ich niezwykłość. Zauważalna jest także mocna, rzucającą się w oczy indywidualność, widoczna w każdym fragmencie obrazów, i tych doskonałych i tych jedynie dobrych.

Sabina Pasoń lubi malować z wyobraźni, ale także martwe natury nawiązujące do jej życia i przemyśleń. W jej twórczości miejsce mają także pejzaże malowane w plenerze, a dużym przeżyciem był udział w plenerowych ciemnościach Kopalni Wieliczki. Gry świateł zmieszane z wilgocią pozostawiły wrażenia uwiecznione następnie na obrazie „Pies i Bałwan”, znajdującym się w zbiorach Zamku Żupnego w Wieliczce. Należy do Stowarzyszenia Twórców Nieprofesjonalnych „Na Pograniczu” oraz Stowarzyszenia „Barwy Śląska”.

Zapraszamy na wystawę Pani Sabiny Pasoń która znajduje się obecnie w naszej Galerii ANTRAKT w MDK”Szopienice-Giszowiec” ul. Gen J. Hallera 28 w Katowicach. Wystawa Potrwa do końca września. Pamiętajcie o maseczkach wchodząc na teren MDK-u :)

Więcej informacji o Sabinie Pasoń znajdziecie w poniższym linku :) zapraszamy też do polubienia profilu artystki by być na bieżąco z jej malarstwem:)

https://www.facebook.com/malarstwosabina/

 

Sabina Pasoń 10 Sabina Pasoń 9 Sabina Pasoń 8 Sabina Pasoń 7 Sabina Pasoń 6 Sabina Pasoń 5
Sabina Pasoń 2 Sabina Pasoń 1

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018