Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
GRUBASKA- spektakl - SLIDER
SLIDER - Zima w mieście 2019 MDK_edited-1
SLIDER - Pawlikowska 2019_edited-1
SLIDER - BIG SILESIAN BAND 2_edited-1
KONCERT KOLED -SLIDER-1
OCHMAN - slider
ul. Obr. Westerplatte 10

Recital Marty Bizoń w ramach 22 edycji konkursu poetyckiego im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

20.02.2015

 

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza dnia 20 lutego 2015 roku o godz. 16.00 na recital Marty Bizoń pt. „Neapol”, a także wręczenie nagród laureatom XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

Bezpłatne wejściówki na uroczystość wieczoru finałowego konkursu poetyckiego do odbioru w sekretariacie filii nr 1 (II piętro).

ZAPRASZAMY!!! (Ilość miejsc ograniczona !!!)

plakat Jasnorzewskiej 2015 strona

„Neapol 19.03” jest spektaklem, ujętym w formę muzycznego monodramu. Jedna aktorka (Marta Bizoń) odmalowuje rozmaite barwy i odcienie miłości. Wcielając się w różne postaci, opowiada o rozstaniach i powrotach, przeżywa małe dramaty, ale też nie skąpi dowcipu rodem z piosenki kabaretowej. Spogląda na meandry miłości nie tylko z punktu widzenia kobiety, lecz także pokazuje rozterki duchowe mężczyzn. Naszym pragnieniem jest, aby neapolitańska liryka (np. „Maria, Mari”, „Pośród nocy głos”, „Usteczka”, „Zakochany żołnierz”), ale także neapolitański dowcip (np. „Gdzieżeś jest Zaza?!”, „Ja, mamusia i ty”, „Pastylka na sen”) na trwałe zagościły w świadomości polskiego widza i słuchacza. Nie „stawiając” na scenie Neapolu, chcemy wzruszać i bawić tak, jak wzruszają i bawią te utwory. A nade wszystko – chcemy pokazać ich wymiar uniwersalny, ponadczasowy.

Marta Bizoń – polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach i PWST w Krakowie. Jest aktorką krakowskiego Teatru Ludowego. Współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie i Teatrem Polskim we Wrocławiu.  

NEAPOL

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95