Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
GRUBASKA- spektakl - SLIDER
SLIDER - Zima w mieście 2019 MDK_edited-1
SLIDER - Pawlikowska 2019_edited-1
SLIDER - BIG SILESIAN BAND 2_edited-1
KONCERT KOLED -SLIDER-1
OCHMAN - slider
Tetar PSTRO - plakat na stronę ul. Gen. J. Hallera 28

Premiera spektaklu „PSTRO”

02.12.2016

Miejski Dom Kultury „Szopienice – Giszowiec” zaprasza na premierę spektaklu pt. „PSTRO”.
Premiera odbędzie się w dniu 2 grudnia 2016 o godz. 17:00 w sali widowiskowej MDK „Szopienice – Giszowiec” przy ul. Gen. J. Hallera 28.

 

Premiera spektaklu „Pstro” jest finałem cyklu warsztatów teatralnych prowadzonych przez Fundację z Pasją w katowickiej dzielnicy – Szopienice.
Po 12 spotkaniach i 24 godzinach pracy w połączeniu z ogromną wyobraźnią i niespożytą energią uczestników powstał spektakl.

„PSTRO” porusza bardzo aktualny temat lęku przed nieznanym, nowym, innym, który prowadzi do samotności, paradoksu życia, pychy i próżności człowieka. Walka ze zbliżającą się nieznaną szarością staje się impulsem do działań i początkiem wejścia w efemeryczny świat spektaklu, w którym zasady z życia codziennego zostają zastąpione splotem połączeń przyczynowo-skutkowych odpowiadającym nadrealizmowi, dla którego głównym celem będzie wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej. Jedynym na to rozwiązaniem okazuje się oderwanie od rzeczywistości i niepohamowana fantazja uwolniona od zasad logiki. W spektaklu odnajdziemy także niesamowity humor, ironię, błyskotliwość i wszech otaczający oniryzm, a przede wszystkim relacje międzyludzkie, które okazują się najważniejszą wartością życia.

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!!!

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95