Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slajder jarmark
slajder kolędnicy strona
SLIDER - Opłatek dla Seniorów 2017_edited-1
SLIDER - Mikołakowy Kids Battle 2017 kopia

dz.Plan zajęć do pobrania

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”;
Katowice, ul. Gen. J. Hallera 28 tel.32/256 84 53, 32/256 12 25; fax 32/352 72 50

02.12. godz.19.00
ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA, czyli impreza dla młodzieży po 40-tce
06.12. godz.17.00
ARTYSTYCZNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM dla dzieci.
W programie:występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. M. Karłowicza w Katowicach, warsztaty artystyczne pod tytułem
„Podróże Mikołaja” oraz spotkanie z Mikołajem
07, 14.12. godz.10.00
„Sztuka wokół nas” – warsztaty artystyczne dla dzieci
09.12. godz.14.00
V Mikołajkowy Kids Battle – Katowice 2017 – ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzież
11 i 18.12. godz.11.30
Bożonarodzeniowe warsztaty w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
11.12 godz.15.00
Spotkanie świąteczne dla uczestników Programu Aktywności Lokalnej na Zawodziu oraz wolontariuszy
– organizator: Stowarzyszenie „Mocni Razem. Towarzyszy wydarzeniu wystawa w Galerii „Antrakt”
13.12.
Eliminacje rejonowe Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika
– współorganizacja z Fundacją Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
15.12. godz.17.00
Spotkanie opłatkowe dla Seniorów 60 +
– współorganizacja z Radą Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec oraz radny Tomasz Rokicki
16.12. godz.11.00
Koncerty semestralne Szkoły Muzycznej „YAMAHA”
20.12. godz.12.00
Koncerty umuzykalniające
– współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”

ZAJĘCIA STAŁE:
Grupa Janowska – malarze nieprofesjonalni – wtorki, godz.11.00
Klub Malucha – zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat – wtorki, godz.17.00
Kółko plastyczne „Kolorek” – czwartek, godz.15.30
Pracownia ceramiki dla dorosłych – środy, godz.16.00
Pracownia plastyczna dla dorosłych – poniedziałki, godz.16.30 i czwartki, godz.10.30
Zespół taneczny „Pętelki” – zajęcia dla przedszkolaków – wtorki, godz.15.30
„Klub 28” – zajęcia taneczne dla młodzieży – wtorki, godz.16.30
Gra na pianinie – własny harmonogram
Gra na gitarze – własny harmonogram
Grupa teatralna „Teoria szarości” – własny harmonogram
Zespół break dance „The Kids team” – poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, godz.18.00
Klub szachowy „Hetman Katowice” – poniedziałki, czwartki godz.17.00
Gimnastyka przy muzyce – wtorki, godz.16.30
Aerobik – poniedziałki i środy, godz.17.30
Sekcja skata sportowego „4 Korony” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora – poniedziałki, godz.11.00
Zespół muzyczny „Koniec Świata” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Bottom” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Brain Surgery” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Abnormal Sickness” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Deviation” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Underule” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Fetor” – własny harmonogram

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, ul. Obr. Westerplatte 10
tel. 32/256 99 77

05.12. godz.16.00
„Niezwykłe przygody Ruperta Greena”
– bajka dla dzieci w wykonaniu Teatru Trip z Chorzowa oraz spotkanie z Mikołajem
07.12. godz.16.00
Spotkanie z Mikołajem – spektakl interaktywny dla grupy zorganizowanej
11.12. godz.14.30 
„Choinkowe” – warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych
– współorganizacja z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego
15.12. godz. 12.00
„Od Katarzynek do Bożego Narodzenia – zwyczaje i obrzędy doroczne cyklu jesienno-zimowego,
czyli w kręgu magii i religii” – wykład dla młodzieży w ramach cyklu „Rozmowy o kulturze śląskiej i nie tylko …”
– poprowadzi dr Grzegorz Odoj
19.12. godz.09.00, 10.40
„Choinkowe” – warsztaty ekologiczne dla szkół podstawowych
– współorganizacja z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego
20.12. godz.09.40, 11.00
„ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ” – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Seniora – środy, godz.15.00
Klub gry w karty – poniedziałki, godz.10.00
Plastyka dla dzieci – wtorki, godz.15.30
Zabawy z językiem angielskim – poniedziałki, godz.15.30
Rękodzieło dla dorosłych – co drugi czwartek, godz.16.30
Telecentrum – poniedziałki – piątki, godz.09.00


Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, Plac Pod Lipami 1; 3-3a

tel. 32/206 46 42

01 – 15.12.
„W pracowni Pana Gawlika” – wystawa pokonkursowa
03.12. godz.17.00
Spotkanie z Mikołajem – spektakl Teatru Duo Fix
06.12. godz.17.00
Spotkanie z Mikołajem w grupach tanecznych MDK
07, 15, 18.12. godz.09.00
Szkółka gwary śląskiej – zajęcia dla dzieci propagujące gwarę, kulturę i tradycje Śląskie
08.12. godz.18.00
Mini Turniej Skata
12.12. godz.10.00
JASEŁKA w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego
im. M. Trzcińskiej-Fajfrowskiej
16.12. godz.11.00 
III Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy

IMPREZY GOŚCINNE:
10.12. godz.12.00 – Festiwal Harcerski
13.12. godz.16.30 – JASEŁKA w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 32 w Katowicach
18.12. godz.17.00 – JASEŁKA w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 54 w Katowicach
19.12. – JASEŁKA w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 64 w Katowicach
21.12. godz.17.00 – JASEŁKA w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 54 w Katowicach
ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Skata „Amikus” – poniedziałki, godz.16.00
Aerobik – poniedziałki, środy, czwartki, godz. 19.00
Gimnastyka dla seniorów – wtorki i czwartki, godz. 10.00
Zajęcia plastyczne – wtorki, środy, czwartki, godz. 16.00
Zespół Siudma Góra – czwartki, godz.18.00
Zajęcia ping-ponga – poniedziałki – piątki, godz. 10.00
Zajęcia taneczne:
rytmika + taniec „Gaduły” – poniedziałki, godz.16.30
Endo Crew hip-hop – poniedziałki, godz.17.15
Rytmika i taniec „Okruszki” – wtorki, godz.15.30
Balecik „Tutuszki” – wtorki i czwartki, godz.16.15
Iskierki taniec nowoczesny – wtorki i czwartki, godz.17.00
Endo Team hip-hop – wtorki i czwartki, godz.18.00
Mała Impresja modern jazz – soboty, godz.11.00
Impresja modern jazz – soboty, godz.12.30
Klub Petanque – wtorki, godz.17.00
Próby Orkiestry Milan – środy, godz.10.00

ZAJĘCIA STAŁE W IZBIE ŚLĄSKIEJ:
Związek Górnośląski o/Giszowiec – drugi poniedziałek m-ca, godz.18.00
Klub Seniora ZZ „Przeróbka – pierwszy i trzeci wtorek m-ca, godz.10.00
Klub Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” KWK „Staszic”
– pierwszy i drugi czwartek m-ca, godz.10.00
Klub Seniora KWK „Staszic” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora ZZG KWK „Staszic” – środy, godz.10.00;
zarząd – pierwszy poniedziałek m-ca, godz.11.00
Klub Giszowianek (Seniorki) – środy, godz.15.00
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 9 – wtorki i czwartki, godz.10.00,
Klub Giszowiec 1955 – drugi wtorek m-ca, godz.17.00
Klub Żeglarski „Zwrot” – pierwszy i trzeci piątek m-ca, godz.17.00
Zwiedzanie Izby Śląskiej i Galerii Ewalda Gawlika
– w godzinach pracy MDK lub po wcześniejszym umówieniu się

 

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95