Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - Konfrontacje 2017 copy - Kopia
slajder Nepal
slajder nordic
slajder nivel
slajder 111

dz.Plan zajęć do pobrania

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”;
Katowice, ul. Gen. J. Hallera 28 tel.32/256 84 53, 32/256 12 25; fax 32/352 72 50

03 – 30.04.
„Pejzaże” – przedpremierowa wystawa akwareli  w ramach programu Derby Artystyczne Śląsk & Małopolska 2017
04.04. godz.11.30
„Sztuka zwiedzania” – zwiedzanie ekspozycji Muzeum Śląskiego w Katowicach
w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
05.04. godz.09.00
XV Festiwal Twórczości Teatralno-Plastycznej dla Dzieci i Młodzieży „Twórczość bez barier”
– współorganizacja z Zespołem Szkół Specjalnych nr 11 w Katowicach
06.04. godz.10.00
„Podróże po Europie” –  zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Katowicach
– współorganizacja z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Katowicach
06.04. godz.10.00
„Świąteczne inspiracje” – warsztaty plastyczne dla dzieci
07, 10, 12, 13.04. godz.10.00
„Sztuka wokół nas” – warsztaty artystyczne dla dzieci
09.04. godz.12.00
Koncert pod batutą ALEKSANDRA HUMALA w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”. Wystąpi: Konrad Stolarski – fortepian oraz Marcin Majchrowski jako komentator. W programie: Rodion Szczedrin – Suita Carmen (wybór), Rodion Szczedrin – I Koncert fortepianowy, Georges Bizet – II Suita Arlezjanka
11.04. godz.09.00, 10.00, 11.00, 11.45
Koncerty umuzykalniające – współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
19.04. godz.10.00, 11.30
„Kilka słów o kinie czeskim” – wykład dla młodzieży w ramach Dni Polsko-Czeskich
20.04. godz.11.30
„Kilka słów o podróżowaniu po Maroku”– spotkanie z podróżnikiem Sławomirem Olejniczakiem
w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
22.04. godz.19.00
DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA, czyli impreza dla młodzieży po 40-tce
24.04. godz.17.30
„Sztuka prehistorii” – wykład w ramach cyklu „Historia sztuki od A do Z dla dorosłych”
25.04. godz.10.00
„Biało-czerwono-niebiesko” – budujemy największą flagę polsko-czeską – warsztaty artystyczne dla dzieci
w ramach Dni Polsko-Czeskich
27.04. godz.10.00
„Tragedia Górnośląska 1945” – film edukacyjny w reż. Aleksandry Fudali i Adama Turuli dla młodzieży

ZAJĘCIA STAŁE:
Grupa Janowska – malarze nieprofesjonalni – wtorki, godz.11.00
Kółko plastyczne „Kolorek” – czwartki, godz.15.30
Pracownia ceramiki dla dorosłych – środy, godz.16.00
Pracownia plastyczna dla dorosłych – czwartki, godz.10.30
Zespół taneczny „Pętelki” – zajęcia dla przedszkolaków – wtorki, godz.15.30
„Klub 28” – zajęcia taneczne dla młodzieży – wtorki, godz.16.30
Grupa teatralna dla młodzieży – czwartki, godz.18.00
Grupa teatralna „Teoria szarości” – poniedziałki i soboty, godz.18.00
Grupa teatralna „Bauer Entertainment – czwartki, godz.19.00
Gra na gitarze – środy, godz.15.15
Gra na pianinie – środy, godz.17.00
Zespół break dance „The Kids team” – poniedziałki, wtorki, czwartki, godz.18.00
Klub szachowy „Hetman Katowice” – poniedziałki, czwartki godz.17.00
Gimnastyka przy muzyce – wtorki, godz.16.30
Aerobik – poniedziałki i środy, godz.17.30
Sekcja skata sportowego „4 Korony” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora – poniedziałki, godz.11.00
Zespół muzyczny „Koniec Świata” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Bottom” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Brain Surgery” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Abnormal Sickness” –  własny harmonogram
Zespół muzyczny „Deviation” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Underule” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Fetor” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Nuclear Vomit” – własny harmonogram


Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, ul. Obr. Westerplatte 10

tel. 32/256 99 77

06.04. godz.17.00
Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Górnika
– laureata 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla
06 – 20.04.
Wystawa malarstwa Andrzeja Górnika
07.04. godz.13.00
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego XXI Dni Szopienic
09.04. godz.12.00
Koncert pod batutą ALEKSANDRA HUMALA w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”. Wystąpi: Konrad Stolarski – fortepian oraz Marcin Majchrowski jako komentator. W programie: Rodion Szczedrin – Suita Carmen (wybór), Rodion Szczedrin – I Koncert fortepianowy, Georges Bizet – II Suita Arlezjanka
11.04. godz.11.00
„Tragedia Górnośląska 1945” – film edukacyjny w reż. Aleksandry Fudali i Adama Turuli dla młodzieży
12.04. godz.09.00, 10.30
„Pisanki, malowanki” – świąteczne warsztaty plastyczne dla przedszkolaków
19.04. godz.10.30
„Wiosenne ptasie obserwacje” – warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków
– współorganizacja z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
20.04. godz.13.00
„Szopienice, Borki – niezwykły świat przyrody” – warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków
– współorganizacja z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
28.04. godz.16.00
IX SZOPIENICKI TALENT – Konkurs dla mieszkańców dzielnicy i woj. śląskiego (przesłuchania i gala finałowa)

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Seniora – środy, godz.15.00
Klub gry w karty – poniedziałki, godz.10.00
Plastyka  dla dzieci – wtorki, godz.15.30
Rytmika dla dzieci – poniedziałki, godz.15.30
Zajęcia taneczne dla dzieci – poniedziałki, godz.16.30
Zabawy z językiem angielskim – środy, godz.15.30


Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, Plac Pod Lipami 1; 3-3a

tel. 32/206 46 42

03, 10, 24.04. godz.11.00
Pecha Kucha dla Seniorów w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
05.04. godz.09.00, 10.00
Koncerty umuzykalniające – współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
06.04. godz.10.00
„Wielkanoc” – spotkanie podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. M. Trzcińskiej-Fajforwskiej
06.04. godz.17.00
„Budżet Obywatelski 2017” – spotkanie informacyjne Urzędu Miasta Katowice dla mieszkańców
06, 12, 20, 27.04. godz.12.00
Język angielski w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
08.04. godz.15.00

Akademia HIP-HOPU
08 – 30.04.
Akademia HIP-HOPU – wystawa fotografii Roberta Szuskosky’ego i Mr. B Photography
09.04. godz.12.00
Koncert pod batutą ALEKSANDRA HUMALA w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”. Wystąpi: Konrad Stolarski – fortepian oraz Marcin Majchrowski jako komentator. W programie: Rodion Szczedrin – Suita Carmen (wybór), Rodion Szczedri – I Koncert fortepianowy, Georges Bizet – II Suita Arlezjanka
09.04. godz.17.00
„Giszowiec na krańcach świata” – spotkanie z podróżniczką Bernadettą Baran
10, 11, 12.04. godz.09.00, 10.00, 11.00, 12.00
Szkółka gwary śląskiej – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym propagujące gwarę, kulturę i tradycje śląskie
13.04. godz.09.30, 11.00
Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych
19.04. godz.10.00 i 17.00
Przystanek Giszowiec – „Koleją wąskotorową z Giszowca do Szopienic i trochę dalej” – wykład poprowadzi Krzysztof  Soida  
23.04. godz.09.30, 11.00
„Pierwsza pomoc” – warsztaty edukacyjne dla najmłodszych
23.04. godz.17.00
Koncert charytatywny dla Urszuli Nowakowskiej
25.04. godz.09.00
III edycja Konkursu recytatorskiego w gwarze Śląskiej „Śląskie jest piękne”
27.04. godz.09.00
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Skata „Amikus” – poniedziałki, godz.16.00
Aerobik – poniedziałki, środy, czwartki, godz. 19.00
Zumba –  poniedziałki, środy, godz. 20.30; soboty, godz. 10.00
Gimnastyka dla seniorów –  wtorki i czwartki, godz. 10.00
Zajęcia plastyczne  – wtorki, środy, czwartki, godz. 16.00
Zespół Siudma Góra – czwartki, godz.18.00
Zajęcia ping-ponga – poniedziałki – piątki, godz. 10.00
Zajęcia taneczne:
rytmika + taniec „Gaduły” – poniedziałki, godz.16.30
Endo Crew hip-hop – poniedziałki, godz.17.15
Rytmika i taniec „Okruszki” – wtorki, godz.15.30
Balecik „Tutuszki” – wtorki i czwartki, godz.16.15
Iskierki taniec nowoczesny – wtorki i czwartki, godz.17.00
Endo Team hip-hop – wtorki i czwartki, godz.18.00
Mała Impresja modern jazz – soboty, godz.11.00
Impresja modern jazz – soboty, godz.12.30
Klub Petanque – wtorki, godz.17.00
Grupa Teatralna Przycinek – czwartki, godz.16.30
Próby Orkiestry Milan – środy, godz.10.00

ZAJĘCIA STAŁE W IZBIE ŚLĄSKIEJ:
Związek Górnośląski o/Giszowiec – drugi poniedziałek m-ca, godz.18.00
Klub Seniora ZZ „Przeróbka – pierwszy  i trzeci wtorek m-ca, godz.10.00
Klub Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” KWK „Staszic”
– pierwszy i drugi czwartek m-ca, godz.10.00
Klub Seniora KWK „Staszic” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora ZZG KWK „Staszic”
– środy, godz.10.00; zarząd – pierwszy poniedziałek m-ca, godz.11.00
Klub Giszowianek (Seniorki) – środy, godz.15.00
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 9 – wtorki i czwartki, godz.10.00,
Klub Giszowiec 1955 – drugi wtorek m-ca, godz.17.00
Klub Żeglarski „Zwrot” – pierwszy i trzeci piątek m-ca, godz.17.00
Zwiedzanie Izby Śląskiej i Galerii Ewalda Gawlika
– w godzinach pracy MDK lub po wcześniejszym umówieniu się

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo