Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - Opłatek dla Seniorów 2017_edited-1
slajder Giszowioki
SLIDER - Kalendarz Obrzędowy 2017_edited-1
SLIDER - Wróbel 2017_edited-2
slajder chiny
SLIDER - Turniej recytatorski 2017_edited-2

dz.Plan zajęć do pobrania

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”;
Katowice, ul. Gen. J. Hallera 28 tel.32/256 84 53, 32/256 12 25; fax 32/352 72 50

do 26.10.
„Nikiszowiec 1908‒2008. Z dziejów osiedla i parafii” – wystawa wielkoformatowa w galerii „Antrakt”
02.10. godz.11.00
„Pierwsza pomoc” – warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy skierowane dla dorosłych w ramach programu „Katowicki Senior w mieście” – współorganizacja z Automobilklubem z Mysłowic
05, 12.10. godz.10.00
„Sztuka wokół nas” – warsztaty artystyczne dla dzieci
09, 16, 30.10. godz.17.00
„Historia sztuki od A do Z dla dorosłych” – wykład dla dorosłych
10.10. godz.10.00
„Re-Plast” – warsztaty plastyczno – recyklingowe dla dzieci
14.10. godz.19.00
DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA, czyli impreza dla młodzieży po 40-tce
17.10. godz.11.00
Koncert umuzykalniający – współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
20.10. godz.08.30, 10.30, 12.15
„Książę i żebrak” – spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu
22.10. godz.12.00
RUBEN SILVA / ŁUKASZ DYCZKO – koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
W programie: Gerónimo Giménez – Intermezzo z zarzueli La boda de Luis Alonso, André Waignein – Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę, Reveriano Sotullo, Juan Vert – Intermezzo z zarzueli La leyenda del beso, Arturo Márquez – Danzón no. 2oraz Manuel de Falla – II Suita z baletu Trójgraniasty kapelusz
24.10. godz.09.30
XVII Turnieju Recytatorskiego dla Przedszkolaków im. Wandy Chotomskiej
26.10. godz.12.00
„Ręce, które leczą” – spotkanie z energoterapeutą Zbyszkiem Nowakiem
27.10.
OFFO 2017, czyli 7 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej w galerii „Antrakt”: „Matchbox series-and experiences…” – Lulu Ferreira, „Windows 12” – Kuba Luboradzki oraz „THIRTY/TRZYDZIEŚCI” – Grzegorz Sawa-Borysławski – współorganizacja z Grupę Trzymającą OFFO
28 – 29.10.
XXII Konkursowy Przegląd Zespołów Regionalnych „KALENDARZ OBRZĘDOWY” – współorganizacja ze Śląskim Stowarzyszeniem Miłośników Folkloru
30.10. godz.11.30
„Rozmowy wokół sztuki i estetyki…” – wykład dla młodzieży

ZAJĘCIA STAŁE:
Grupa Janowska – malarze nieprofesjonalni – wtorki, godz.11.00
Klub Malucha – zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat – wtorki, godz.16.30
Kółko plastyczne „Kolorek” – czwartek, godz.15.30
Pracownia ceramiki dla dorosłych – środy, godz.16.00
Pracownia plastyczna dla dorosłych – poniedziałki, godz.16.30 i czwartki, godz.10.30
Zespół taneczny „Pętelki” – zajęcia dla przedszkolaków – wtorki, godz.15.30
„Klub 28” – zajęcia taneczne dla młodzieży – wtorki, godz.16.30
Gra na gitarze – własny harmonogram
Grupa teatralna „Teoria szarości” – własny harmonogram
Zespół break dance „The Kids team” – poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, godz.18.00
Klub szachowy „Hetman Katowice” – poniedziałki, czwartki godz.17.00
Gimnastyka przy muzyce – wtorki, godz.16.30
Aerobik – poniedziałki i środy, godz.17.30
Sekcja skata sportowego „4 Korony” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora – poniedziałki, godz.11.00
Zespół muzyczny „Koniec Świata” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Bottom” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Brain Surgery” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Abnormal Sickness” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Deviation” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Underule” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Fetor” – własny harmonogram


Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, ul. Obr. Westerplatte 10

tel. 32/256 99 77

04.10. godz.12.00
,,Jak łatwo i tanio rozpocząć swój biznes na próbę” – wykład Mateusza Maika – trenera biznesu i dyrektora AIP
22.10. godz.12.00
RUBEN SILVA / ŁUKASZ DYCZKO – koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
W programie: Gerónimo Giménez – Intermezzo z zarzueli La boda de Luis Alonso, André Waignein – Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę, Reveriano Sotullo, Juan Vert – Intermezzo z zarzueli La leyenda del beso, Arturo Márquez – Danzón no. 2oraz Manuel de Falla – II Suita z baletu Trójgraniasty kapelusz
27.10. godz.17.00
Wieczór Finałowy XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla
31.10. godz.10.00
Halloweenowe duszki – warsztaty plastyczne dla dzieci

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Seniora – środy, godz.15.00
Klub gry w karty – poniedziałki, godz.10.00
Plastyka dla dzieci – wtorki, godz.15.30
Zajęcia taneczne dla dzieci – poniedziałki, godz.16.30
Zabawy z językiem angielskim – poniedziałki, godz.15.30
Telecentrum – poniedziałki – piątki, godz.09.00


Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, Plac Pod Lipami 1; 3-3a

tel. 32/206 46 42

do 15.10.
„Ludzie Afryki” wystawa fotografii podróżniczej Mieczysława Bieńka
05, 10, 11.10. godz.09.00, 10.00, 11.00
Szkółka gwary śląskiej – zajęcia dla dzieci propagujące gwarę, kulturę i tradycje śląskie
09, 12.10.
„W pracowni Pana Gawlika” – wykłady, warsztaty dla dzieci
09,10,11.10 godz.09.30, 11.00
Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków
12, 19, 26.10. godz.12.00
Język angielski w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”
12.10.
„Piękno skandynawskiej przyrody” – wystawa w ramach 16. Festiwalu NORDALIA – współorganizacja ze Śląskim Stowarzyszeniem Miłośników Folkloru w Katowicach
15.10. godz.13.00
Charytatywny piknik rodzinny „Być dobrym jak chleb” – współorganizacja z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta
18.10. godz.10.00 i 17.00
Przystanek Giszowiec
22.10. godz.12.00
RUBEN SILVA / ŁUKASZ DYCZKO – koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
W programie: Gerónimo Giménez – Intermezzo z zarzueli La boda de Luis Alonso, André Waignein – Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę, Reveriano Sotullo, Juan Vert – Intermezzo z zarzueli La leyenda del beso, Arturo Márquez – Danzón no. 2oraz Manuel de Falla – II Suita z baletu Trójgraniasty kapelusz
22.10. godz.16.00
Koncert operetkowy TODO ART TRIO
24.10. godz.09.30, 11.00
”Bajka Samograjka” – spektakl dla dzieci „Teatru Malutki”
25.10. godz.18.00
„Giszowiec na krańcach świata” – spotkanie z podróżnikiem Jarkiem Durbasem
25.10.
Turniej Skata
28.10. godz.18.00
II Światowe spotkanie Giszowioków – współorganizacja ze Stowarzyszeniem Giszowiec

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Skata „Amikus” – poniedziałki, godz.16.00
Aerobik – poniedziałki, środy, czwartki, godz. 19.00
Gimnastyka dla seniorów – wtorki i czwartki, godz. 10.00
Zajęcia plastyczne – wtorki, środy, czwartki, godz. 16.00
Zespół Siudma Góra – czwartki, godz.18.00
Zajęcia ping-ponga – poniedziałki – piątki, godz. 10.00
Zajęcia taneczne:
rytmika + taniec „Gaduły” – poniedziałki, godz.16.30
Endo Crew hip-hop – poniedziałki, godz.17.15
Rytmika i taniec „Okruszki” – wtorki, godz.15.30
Balecik „Tutuszki” – wtorki i czwartki, godz.16.15
Iskierki taniec nowoczesny – wtorki i czwartki, godz.17.00
Endo Team hip-hop – wtorki i czwartki, godz.18.00
Mała Impresja modern jazz – soboty, godz.11.00
Impresja modern jazz – soboty, godz.12.30
Klub Petanque – wtorki, godz.17.00
Próby Orkiestry Milan – środy, godz.10.00

ZAJĘCIA STAŁE W IZBIE ŚLĄSKIEJ:
Związek Górnośląski o/Giszowiec – drugi poniedziałek m-ca, godz.18.00
Klub Seniora ZZ „Przeróbka – pierwszy i trzeci wtorek m-ca, godz.10.00
Klub Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” KWK „Staszic”
– pierwszy i drugi czwartek m-ca, godz.10.00
Klub Seniora KWK „Staszic” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora ZZG KWK „Staszic” – środy, godz.10.00;
zarząd – pierwszy poniedziałek m-ca, godz.11.00
Klub Giszowianek (Seniorki) – środy, godz.15.00
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 9 – wtorki i czwartki, godz.10.00,
Klub Giszowiec 1955 – drugi wtorek m-ca, godz.17.00
Klub Żeglarski „Zwrot” – pierwszy i trzeci piątek m-ca, godz.17.00
Zwiedzanie Izby Śląskiej i Galerii Ewalda Gawlika
– w godzinach pracy MDK lub po wcześniejszym umówieniu się

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95