Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slajder przystanek kwiecień
slajderpodróznik
slajder hp hop
SLIDER - Bez barier 2017 copy
wystawa filmowa 2017

dz.Plan zajęć do pobrania

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”;
Katowice, ul. Gen. J. Hallera 28 tel.32/256 84 53, 32/256 12 25; fax 32/352 72 50

04.03. godz.19.00
BABSKI COMBER z zespołem „Bajery”
06.03. godz.10.00
„Pierwsze oznaki wiosny” – warsztaty plastyczne dla dzieci
07.03. godz.09.00, 10.00, 11.00, 11.45
Koncerty umuzykalniające
– współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
11.03. godz.18.00
Przegląd Filmów Krótkometrażowych
(Grupa teatralna „Teoria szarości” i „Bauer Entertainment”
do 12.03.
„Barwny świat oczami dziecka”
– wystawa najciekawszych prac dzieci uczestniczących w zajęciach MDK
13.03. godz.17.00
„Stany skupienia” – spotkanie z poezją Grażyny Janota
14, 15.03. godz.10.00
„Sztuka wokół nas” – warsztaty artystyczne dla dzieci
16, 17, 20.03. godz.10.30
„Obraz dziecka na przełomie wieków”
– prelekcja multimedialna dla uczniów szkół podstawowych
21.03. godz.17.00
„Jak odpowiedzialnie ogrzewać mieszkanie?”
– spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami dzielnicy  
22.03. godz.18.00
„Pomaganie jest fajne”, czyli aukcja dzieł sztuki Twórców o wielkich sercach
– współorganizacja ze Stowarzyszeniem „Pomagam, więc jestem”
30.03. godz.12.00
„Ręce, które leczą” – spotkanie z energoterapeutą Zbyszkiem Nowakiem
31.03. godz.14.30
„Kilka słów o podróżowaniu…”
– spotkanie z podróżnikiem Sławomirem Olejniczakiem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

ZAJĘCIA STAŁE:
Grupa Janowska – malarze nieprofesjonalni – wtorki, godz.11.00
Kółko plastyczne „Kolorek” – czwartki, godz.15.30
Pracownia ceramiki dla dorosłych – środy, godz.16.00
Pracownia plastyczna dla dorosłych – czwartki, godz.10.30
Zespół taneczny „Pętelki” – zajęcia dla przedszkolaków – wtorki, godz.15.30
„Klub 28” – zajęcia taneczne dla młodzieży – wtorki, godz.16.30
Grupa teatralna dla młodzieży – czwartki, godz.18.00
Grupa teatralna „Teoria szarości” – poniedziałki i soboty, godz.18.00
Grupa teatralna „Bauer Entertainment – czwartki, godz.19.00
Gra na gitarze – środy, godz.15.15
Gra na pianinie – środy, godz.17.00
Zespół break dance „The Kids team” – poniedziałki, wtorki, czwartki, godz.18.00
Klub szachowy „Hetman Katowice” – poniedziałki, czwartki godz.17.00
Gimnastyka przy muzyce – wtorki, godz.16.30
Aerobik – poniedziałki i środy, godz.17.30
Sekcja skata sportowego „4 Korony” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora – poniedziałki, godz.11.00
Zespół muzyczny „Koniec Świata” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Bottom” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Brain Surgery” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Abnormal Sickness” –  własny harmonogram
Zespół muzyczny „Deviation” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Underule” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Fetor” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Nuclear Vomit” – własny harmonogram


Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, ul. Obr. Westerplatte 10

tel. 32/256 99 77

06 – 30.03.
„GOROL” – wystawa plakatów filmowych w wykonaniu Moniki Kudełko
07.03. godz.17.00
„Jak odpowiedzialnie ogrzewać mieszkanie?”
– spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami dzielnicy
09.03. godz.09.15, 10.30
„Tropy zwierząt” – warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków
– współorganizacja z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
23, 24.03. godz.10.30
„Wiosna, ach to Ty …” – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Seniora – środy, godz.15.00
Klub gry w karty – poniedziałki, godz.10.00
Plastyka  dla dzieci – wtorki, godz.15.30
Rytmika dla dzieci – poniedziałki, godz.15.30
Zajęcia taneczne dla dzieci – poniedziałki, godz.16.30
Zabawy z językiem angielskim – środy, godz.15.30


Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, Plac Pod Lipami 1; 3-3a

tel. 32/206 46 42

01, 09, 22.03. godz.09.00, 10.00, 11.00
Szkółka gwary śląskiej – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
propagujące gwarę, kulturę i tradycje śląskie
04.03.
XI Wojewódzki Festiwal Muzyczny „Młody Amadeusz”      
03.03. godz.17.00
Wernisaż wystawy Moniki Małycha pod tytułem „Papierowe myśli”
07.03.
DZIEŃ KOBIET w Klubach Seniora
10.03. godz.09.00, 10.00
Koncerty umuzykalniające
– współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
12.03. godz.17.00
„Być kobietą…” – koncert z okazji Dnia Kobiet.
Wystąpią:
Irmina Barczewska-Garus – wokal,
Zbigniew Garus – wokal,
prowadzenie Adam Jarzmik – fortepian.
W programie usłyszycie Państwo pełne humoru piosenki o kobietach z tekstami m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Andrzeja Własta, Emanuela Schlechtera
14.03. godz.17.00
„Jak odpowiedzialnie ogrzewać mieszkanie?”
– spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami dzielnicy
15.03. godz.10.00 i 17.00
Przystanek Giszowiec – poprowadzi Joanna Tofilska,
która opowie jak wyglądało „Życie codzienne mieszkańców Giszowca w latach 1908-1924”
18.03. godz.09.00
Turniej Skata
17.03. godz.18.00
„Giszowiec na krańcach świata” – spotkanie z podróżnikiem Alanem Misiewiczem
24.03. godz.09.30, 11.00
„Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” – spektakl w wykonaniu Teatru TRIP

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Skata „Amikus” – poniedziałki, godz.16.00
Aerobik – poniedziałki, środy, czwartki, godz. 19.00
Zumba –  poniedziałki, środy, godz. 20.30; soboty, godz. 10.00
Gimnastyka dla seniorów –  wtorki i czwartki, godz. 10.00
Zajęcia plastyczne  – wtorki, środy, czwartki, godz. 16.00
Zespół Siudma Góra – czwartki, godz.18.00
Zajęcia ping-ponga – poniedziałki – piątki, godz. 10.00
Zajęcia taneczne:
rytmika + taniec „Gaduły” – poniedziałki, godz.16.30
Endo Crew hip-hop – poniedziałki, godz.17.15
Rytmika i taniec „Okruszki” – wtorki, godz.15.30
Balecik „Tutuszki” – wtorki i czwartki, godz.16.15
Iskierki taniec nowoczesny – wtorki i czwartki, godz.17.00
Endo Team hip-hop – wtorki i czwartki, godz.18.00
Mała Impresja modern jazz – soboty, godz.11.00
Impresja modern jazz – soboty, godz.12.30
Klub Petanque – wtorki, godz.17.00
Grupa Teatralna Przycinek – czwartki, godz.16.30
Warsztaty muzyczne dla seniorów – czwartki, godz.10.00
Próby Orkiestry Milan – środy, godz.10.00

ZAJĘCIA STAŁE W IZBIE ŚLĄSKIEJ:
Związek Górnośląski o/Giszowiec – drugi poniedziałek m-ca, godz.18.00
Klub Seniora ZZ „Przeróbka – pierwszy  i trzeci wtorek m-ca, godz.10.00
Klub Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” KWK „Staszic”
– pierwszy i drugi czwartek m-ca, godz.10.00
Klub Seniora KWK „Staszic” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora ZZG KWK „Staszic”
– środy, godz.10.00; zarząd – pierwszy poniedziałek m-ca, godz.11.00
Klub Giszowianek (Seniorki) – środy, godz.15.00
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 9 – wtorki i czwartki, godz.10.00,
Klub Giszowiec 1955 – drugi wtorek m-ca, godz.17.00
Klub Żeglarski „Zwrot” – pierwszy i trzeci piątek m-ca, godz.17.00
Zwiedzanie Izby Śląskiej i Galerii Ewalda Gawlika
– w godzinach pracy MDK lub po wcześniejszym umówieniu się
 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo