Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - Opłatek dla Seniorów 2017_edited-1
12345
slajder mikołaj 2017 (1)
SLIDER - Ani me, ani be_edited-1
SLIDER - Koniec świata_edited-2
rajzentasza

dz.Plan zajęć do pobrania

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”;
Katowice, ul. Gen. J. Hallera 28 tel.32/256 84 53, 32/256 12 25; fax 32/352 72 50

05.11. godz.12.00
ALEXANDER HUMALA / Dni Ravela, Szymanowskiego, Gershwina
– koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
06.11, 09, 15, 16.11. godz.10.00
„Sztuka wokół nas” – warsztaty artystyczne dla dzieci
14.11. godz.09.00 i 10.00
Koncerty umuzykalniające
– współorganizacja z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia”
20.11. godz.11.00
„Rozmowy wokół sztuki i estetyki…” – wykład dla młodzieży
21.11. godz.10.00
„Re-Plast” – warsztaty plastyczno – recyklingowe dla dzieci
24.11. godz.19.00
Koncert zespołu KONIEC ŚWIATA w ramach trasy „Oranżada w Kinie Mockba”
25.11. godz.19.00
ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA,
czyli impreza dla młodzieży po 40-tce
27.11. godz.10.00
Światowy Dzień Pluszowego Misia – zabawy interaktywne dla dzieci, warsztaty artystyczne
do 30.11.
OFFO 2017, czyli 7 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej w galerii „Antrakt”:
„Matchbox series-and experiences…” – Lulu Ferreira, „Windows 12” – Kuba Luboradzki
oraz „THIRTY/TRZYDZIEŚCI” – Grzegorz Sawa-Borysławski – współorganizacja z Grupę Trzymającą OFFO
30.11. godz.12.00
„Ręce, które leczą” – spotkanie z energoterapeutą Zbyszkiem Nowakiem

ZAJĘCIA STAŁE:
Grupa Janowska – malarze nieprofesjonalni – wtorki, godz.11.00
Klub Malucha – zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat – wtorki, godz.16.30
Kółko plastyczne „Kolorek” – czwartek, godz.15.30
Pracownia ceramiki dla dorosłych – środy, godz.16.00
Pracownia plastyczna dla dorosłych – poniedziałki, godz.16.30 i czwartki, godz.10.30
Zespół taneczny „Pętelki” – zajęcia dla przedszkolaków – wtorki, godz.15.30
„Klub 28” – zajęcia taneczne dla młodzieży – wtorki, godz.16.30
Gra na gitarze – własny harmonogram
Grupa teatralna „Teoria szarości” – własny harmonogram
Zespół break dance „The Kids team” – poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, godz.18.00
Klub szachowy „Hetman Katowice” – poniedziałki, czwartki godz.17.00
Gimnastyka przy muzyce – wtorki, godz.16.30
Aerobik – poniedziałki i środy, godz.17.30
Sekcja skata sportowego „4 Korony” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora – poniedziałki, godz.11.00
Zespół muzyczny „Koniec Świata” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Bottom” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Brain Surgery” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Abnormal Sickness” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Deviation” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Underule” – własny harmonogram
Zespół muzyczny „Fetor” – własny harmonogram

 

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, ul. Obr. Westerplatte 10
tel. 32/256 99 77

27.10. – 17.11. godz.17.00
Wystawa pokonkursowa XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla
03, 04.11. godz.10.30
„Cukierek albo psikus” – jesienne warsztaty plastyczne dla przedszkolaków
05.11. godz.12.00
ALEXANDER HUMALA / Dni Ravela, Szymanowskiego, Gershwina
– koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
07.11. godz.16.00
Spotkanie dla Seniorów
15 i 16.11. godz.11.00
„Pikseliada” – cykl zajęć dla najmłodszych
21.11. godz.09.30
Turniej sportowy organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 65 w Katowicach
23.11. godz.11.30
„Zabawy z wyobraźni” – warsztaty plastyczne dla uczniów szkół podstawowych

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Seniora – środy, godz.15.00
Klub gry w karty – poniedziałki, godz.10.00
Plastyka dla dzieci – wtorki, godz.15.30
Zabawy z językiem angielskim – poniedziałki, godz.15.30
Rękodzieło dla dorosłych – czwartki, godz.17.00
Telecentrum – poniedziałki – piątki, godz.09.00

 

Filia nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”; Katowice, Plac Pod Lipami 1; 3-3a
tel. 32/206 46 42

01 – 17.11.
„Piękno skandynawskiego krajobrazu” – wystawa fotografii Anny Kowalczyk w ramach 16. Festiwalu NORDALIA
– współorganizacja ze Śląskim Stowarzyszeniem Miłośników Folkloru w Katowicach
05.11. godz.12.00

ALEXANDER HUMALA / Dni Ravela, Szymanowskiego, Gershwina
– koncert w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
w ramach programu „Katowicki Senior w mieście”.
07.11. godz.09.00, 10.00
„Pierwsza pomoc” – warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (2 grupy)
09, 16.11. godz.09.00
Szkółka gwary śląskiej – zajęcia dla dzieci propagujące gwarę, kulturę i tradycje śląskie
13, 14, 15.11. godz.09.30, 11.00
Międzynarodowy Dzień Niewidomych – warsztaty plastyczne
15.11. godz. 10.00 i 17.00
Przystanek Giszowiec – warsztaty dla dzieci i wykład dla dorosłych
19.11. godz.17.00
„Rajzentasza” – spektakl w wykonaniu Teatru „Reduta Śląska”
20.11. godz.10.00
Warsztaty literackie z Martą Fox – współorganizacja z Ars Cameralis
21.11. godz.09.30
Festiwal Zdrowego Przedszkolaka
– współorganizacja z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna
23.11. godz.10.00
„W pracowni Pana Gawlika”
– spotkanie finałowe konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych
27.11. – 15.12.
„W pracowni Pana Gawlika” – wystawa pokonkursowa
28.11. godz.15.30
Katowicka Senioriada
– współorganizacja ze Stowarzyszeniem Artystycznym „Silesia Artprom”
30.11. godz.09.30
Przegląd Małych Form w gwarze śląskiej
– współorganizacja z Miejskim Przedszkolem nr 61 w Katowicach

ZAJĘCIA STAŁE:
Klub Skata „Amikus” – poniedziałki, godz.16.00
Aerobik – poniedziałki, środy, czwartki, godz. 19.00
Gimnastyka dla seniorów – wtorki i czwartki, godz. 10.00
Zajęcia plastyczne – wtorki, środy, czwartki, godz. 16.00
Zespół Siudma Góra – czwartki, godz.18.00
Zajęcia ping-ponga – poniedziałki – piątki, godz. 10.00
Zajęcia taneczne:
rytmika + taniec „Gaduły” – poniedziałki, godz.16.30
Endo Crew hip-hop – poniedziałki, godz.17.15
Rytmika i taniec „Okruszki” – wtorki, godz.15.30
Balecik „Tutuszki” – wtorki i czwartki, godz.16.15
Iskierki taniec nowoczesny – wtorki i czwartki, godz.17.00
Endo Team hip-hop – wtorki i czwartki, godz.18.00
Mała Impresja modern jazz – soboty, godz.11.00
Impresja modern jazz – soboty, godz.12.30
Klub Petanque – wtorki, godz.17.00
Próby Orkiestry Milan – środy, godz.10.00

ZAJĘCIA STAŁE W IZBIE ŚLĄSKIEJ:
Związek Górnośląski o/Giszowiec – drugi poniedziałek m-ca, godz.18.00
Klub Seniora ZZ „Przeróbka – pierwszy i trzeci wtorek m-ca, godz.10.00
Klub Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” KWK „Staszic”
– pierwszy i drugi czwartek m-ca, godz.10.00
Klub Seniora KWK „Staszic” – czwartki, godz.16.00
Klub Seniora ZZG KWK „Staszic” – środy, godz.10.00;
zarząd – pierwszy poniedziałek m-ca, godz.11.00
Klub Giszowianek (Seniorki) – środy, godz.15.00
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło nr 9 – wtorki i czwartki, godz.10.00,
Klub Giszowiec 1955 – drugi wtorek m-ca, godz.17.00
Klub Żeglarski „Zwrot” – pierwszy i trzeci piątek m-ca, godz.17.00
Zwiedzanie Izby Śląskiej i Galerii Ewalda Gawlika
– w godzinach pracy MDK lub po wcześniejszym umówieniu się

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95