slajder Giszowioki
Plac Pod Lipami 1; 3-3a bilety tylko w kasie MDK - 40 i 45 zł

Piraci z Penzance – widowisko muzyczne

07.11.2014

Uważajcie piękne panie, odważni panowie i bezbronne dzieci! Piraci atakują!

Po raz pierwszy w Polsce – widowisko muzyczne pt. Piraci z Penzance W. S Gilberta i A. Sullivana w polskiej wersji językowej.

Spektakle premierowe odbędą się:

7 XI 2014 r. o godz. 19.00 w sali Miejskiego Domu Kultury w Katowicach – Giszowcu (Plac pod Lipami 1, tel. 32 206-46-42)

14 XI 2014 r. o godz. 19.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (ul. Teatralna 4, tel. 32 267-36-25).

Bilety  w cenie 45 zł i 40 zł (ulgowe) oraz bilet rodzinny w cenie 100 zł.

Piękne córki generała, dziarscy piraci, waleczni policjanci, sam Major Generał oraz zwariowana służka piratów oczarują, zachwycą i rozbawią do łez każdego bez wyjątku widza.

Piraci z Penzance to przezabawny spektakl z pogranicza musicalu i operetki, który skierowany jest do widzów wszystkich pokoleń. Barwne kostiumy, bajkowa sceneria, iście hollywodzka muzyka i angielski humor składają się na sukces spektaklu. Porywa on pełną przygód fabułą opisującą losy Fryderyka wychowanego przez piratów. Młodzieniec osiągnąwszy pełnoletność, postanawia zerwać z przestępczym półświatkiem i chce dołączyć do grona porządnych ludzi.Piraci odmawiają mu jednak prawa do pełnoletności, skoro pechowiec urodził się 29 lutego w roku przestępnym i faktycznie obchodził urodziny zaledwie 5 razy. Równocześnie na drodze Fryderyka, który do tej pory za wzór kobiecości uważał jedyną znaną sobie kobietę – starą opiekunkę, stają piękne panny – córki Generała i sam sprytny i nowoczesny Generał. Jak potoczą się losy Fryderyka? Czy dane mu będzie zakosztować życia normalnego obywatela?

W spektaklu wystąpią: Piotr Rybak jako Major Generał, Radosław Rzepecki jako Król Piratów, Jarosław Wewióra jako Frederic, Tomasz Dziwisz jako Samuel, Jakub Bergel jako James, Mariusz Hanulak jako Sierżant, Dariusz Taraszkiewicz, Arkadiusz Machel i Bartosz Surówka jako Policjanci, Beata Witkowska-Glik / Ewelina Sobczyk jako Mabel, Ewelina Sobczyk / Anna Jaskółka-Haśnik jako Edith, Paulina Magaj jako Kate, Dorota Sok jako Isabel, Marta Gabryelczak-Paprocka jako Ruth.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyr. Wojciecha Gwiszcz.

Reżyseria i choreografia: Dariusz Taraszkiewicz.

Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik.

Kostiumy: Dorota Wewióra

Scenografia: Jarosław Wewióra

Realizacja świateł: Kamil Michalski

Sponsor wydarzenia: SILESIAN HOTEL http://www.silesianhotel.pl/