slider_warkocz
Pewniak  - plakat 1 ul. Gen. J. Hallera 28

PEWNIAK – monodram w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego

17.08.2019

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza na monodram pn. „PEWNIAK” w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego, który odbędzie się 17 sierpnia 2019 roku w ramach NIKISZOWIECKIEGO LATA 2019.

Spektakl odbędzie się w Dziale Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic, ul. Rymarska 4 w Katowicach-Nikiszowcu.

UWAGA!!!
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 1 sierpnia 2019 roku:
1/ MDK, ul. Gen. J. Hallera 28 /pokój nr 49 I piętro lub portiernia pod godz.14:00
2/ MHK, ul. Rymarska 4

Więcej informacji pod nr telefonu 32/256 84 53
Kilka informacji o PEWNIAKU:

autor: Marek Pituch
reżyseria: Jakub Wons

„PEWNIAK” to jednoosobowy spektakl, zainspirowany Teatrem Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra.

Napisany na nowo, niezwykle aktualny, ukazujący odwieczny problem człowieka i uzależnienia od… czegokolwiek.

Sławomir Głodek – to główny i jedyny bohater sztuki (w tej roli: Sebastian Cybulski), który jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na sto procent pewien. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel – jednym słowem „hajlajf”. Ten dzień ma zmienić cały jego świat…

Odmieni, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę; czy też ruch skrzydeł motyla może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misterny plan jego życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławek jest jednak człowiekiem, który łatwo nie sprzedaje swojej skóry. Podejmuje walkę ze swoim losem i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu, tak jak miało to wyglądać. Czas płynie nieubłaganie, zegar tyka, a on musi walczyć o swoje przetrwanie. Czy mu się uda?
SEBASTIAN CYBULSKI – polski aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy i teatralny.

Współpracuje z następującymi teatrami: Teatr Powszechny im. Z. Hubnera (Warszawa), Teatr Polski (Poznań), Teatr Kwadrat (Warszawa), Teatr Konsekwentny (Warszawa), Teatr Scena Prezentacje (Warszawa), Teatr Druga Strefa (Warszawa), Teatr Powszechny (Radom), Teatr Studyjny (Łódź), Teatr Dramatyczny (Białystok)

Szerszej publiczności znany z seriali: „Barwy szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”.

ZAPRASZAMY!!!

W celu realizacji obowiązków wynikających z ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanym, dalej „RODO”, informujemy, że: Administratorem danych osobowych osób uczestniczących w wydarzeniach artystycznych jest Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach, ul. Gen. Hallera 28, 40-321 Katowice.

SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO