Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
SLIDER - HANKA2_edited-1
slajder dzień dziecka 2018
SLIDER - ŚLĄSK 2018_edited-22
SLIDER MALECKI 2
SLIDER - HANKA_edited-1
dzień dziecka 2018 plakat  strona 1 ul. Obr. Westerplatte 10

„Pchła Szachrajka” w ramach Dnia Dziecka 30.05.18r.

30.05.2018

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza wszystkie dzieci na bajeczkę pt. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Teatru Żelaznego w ramach Teatralnych Katowic Dzieciom 30 maja 2018 roku o godz. 16.00.

Wstęp Wolny !!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Filii 1.

Pchła Szachrajka

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś. „Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:

Dariusz Wiktorowicz - reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.

Marta Marzęcka - ­ wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku­Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.

Piotr Wiśniewski - ­ aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Scenografia: Barbara Wiktorowicz

Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki

Występują: Marta Marzęcka, Piotr Wiśniewski

Czas trwania: 50 min

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95