slider_lato_pod_lipami-2

09.05.2019

SZOPKI - II kwartał

SZOPKI – II kwartał

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Obr. Westerplatte 10 zaprasza na monodram pt. „Co modna pani wiedzieć powinna” w ramach Szopienickiej Sceny Monodramu programu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – etap I.

Zapraszamy 9 maja 2019 roku o godz.17:00.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Filii nr 1.

Czas trwania: 60 minut Zapraszamy !!!

Czy istnieje przepis na kobietę idealną? Dzień z życia Modnej Pani – starającej się żyć według zasad z Cosmo i porad instagramowych lifestylerek. Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić wszystko, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby temu podołać, musi wstać o 4 rano. Albo w ogóle najlepiej nie spać… Spektakl mierzy się z różnymi dylematami współczesnej kobiety. Co się zmieniło od wydanej w latach 50-tych książki pod tym samym tytułem? Czy dzisiejsza kobieta musi nadal stosować maseczkę z ogórków i uśmiechać się stosownie do sytuacji? Na te i inne pytania spektakl postara się udzielić odpowiedzi, oczywiście z przymrużeniem oka. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość – Katarzyna Kołeczek. W maju 2015 roku Spektakl zdobył wyróżnienie na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

„Brawurowy tekst odgrywany przez Katarzynę Kołeczek w modnym warszawskim Klubie Komediowym. Dużo celnych i naprawdę śmiesznych obserwacji o świecie. Tym z Photoshopa i tym realnym”
– Joanna Nojszewska, Twój Styl

„Ten monodramat to bardzo smacznie podana duża dawka dobrego humoru, który tak jak droga maseczka przykrywa zmarszczki powstałe w wyniku refleksji nad tym, co naprawdę ważne.”
– Magda Wielgołaska, Feminoteka

SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO