slider_lato_pod_lipami-2
plakat - Kopia Admin

”Kreacja czasu przebytego” – wystawa malarstwa w galerii ANTRAKT

05.03.2019

plakat - KopiaMiejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza na wystawę ”Kreacja czasu przebytego” autorstwa Agnieszki Król i Magdaleny Bogdan. Wystawę będzie można oglądać od 5 marca aż do 7 kwietnia 2019 roku.

Wystawa malarska która ma za zadanie skonfrontować ze sobą dwie indywidualne wizje świata. Artystki są skrajnie różnymi osobowościami .Usposobienie energiczne i emocjonalne kontra introwertyzm i intelektualizm. Pomimo tych różnic ten sam temat – ludzi i zjawisk- przewija się w malarstwie obu artystek, można jednak zauważyć narzucony na obraz ‚filtr’ postrzegania świata. Cykl jednej jest ewidentnie ‚brudny’. Kolorystyka ciemna, i ociężała. Nawet jasności wydają się być przygaszone. Znaczenie nadają jednak nieoczekiwanie inspiracje z dziedziny muzyki i historii sztuki. W obrazach drugiej wibruje kolor, nasycenie, przepych, który wynika z konstrukcji wspomnień w naszych głowach – niektóre zupełnie nie ważne elementy zostają w naszych wspomnieniach bardziej uchwycone niż inne, łącząc się z subiektywnym przeżywaniem danych zjawisk. Zapraszamy do zaobserwowania różnic i podobieństw w postrzeganiu, zapraszamy do oceny własnej.
MDK przy przy ul. Gen. J. Hallera 28

ZAPRASZAMY!!!

SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO