slajder przystanek kwiecień
SLIDER - Bez barier 2017 copy
wystawa filmowa 2017
Gospel Sound 2015 - plakat ul. Gen. J. Hallera 28

Koncert Katowickiego Chóru „GOSPEL SOUND”

06.09.2015

Gospel Sound 2015 - plakatMiejski Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert Katowickiego Chóru „GOSPEL SOUND” – 6 września 2015 roku o  18.00 w kościele św. Antoniego, Katowice – Dąbrówka Mała, Al. Niepodległości. Wydarzenie sfinansowane ze środków Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 – Dąbrówka Mała.

GOSPEL SOUND, Katowicki Chór Gospel
Gospel Sound to grupa osób różnych wyznań chrześcijańskich, które połączyła wspólna pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na chwałę Boga oraz dziękczynienie Stwórcy za Jego dary. Nazwa chóru oznacza dźwięk Ewangelii i nawiązuje do celu istnienia zespołu, którym jest wielbienie Boga i głoszenie Słowa Bożego poprzez jak najdoskonalszą i najpiękniejszą muzykę gospel. Współorganizuje również katowickie oraz sosnowieckie warsztaty gospel, obecnie pod wspólną nazwą „Gospel bez Granic”. Geneza istnienia Gospel Sound sięga sierpnia 2010 roku. Pomysł dyrygentki, by założyć chór gospel spotkał się z aprobatą księży posługujących w parafii pw. św. Szczepana w Katowicach Bogucicach. Dzięki gościnności Parafii i wsparciu Księdza Proboszcza w październiku 2010 roku ruszyły pierwsze próby tworzącego się chóru.
Obecny skład zespołu to ponad dwudziestoosobowy, czterogłosowy chór mieszany pod kierownictwem i dyrygenturą Jolanty Mitko oraz instrumentaliści, a wśród nich pianista, kompozytor i aranżer – Artur Wypich.
Chór, zainspirowany muzyką gospel od lat goszczącą w naszym kraju, zgromadził dotąd w swoim repertuarze utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory instrumentalne, a cappella oraz współczesne utwory gospel wykonywane głównie w języku angielskim, ale także polskim. Zachęcany często przez słuchaczy, zespół przygotował także program Bożonarodzeniowy, złożony z utworów angielskojęzycznych oraz tradycyjnych kolęd polskich w autorskich aranżacjach Artura Wypicha. Gospel Sound, wraz z Zespół Kameralnym Laus Deo z Lędzin, jest także współtwórcą, projektu pt. „Jesteś Święty” – niecodziennego połączenia muzyki klasycznej i gospel w programie godzinnego koncertu.

Zapraszamy na koncert!!!  WSTĘP WOLNY

giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo