slajder jarmark
amerykanski sen Plac Pod Lipami 1; 3-3a

Giszowiec na krańcach świata – Amerykański sen – opowieści z USA

15.06.2017

Zapraszamy na ostatnie w sezonie spotkanie z cyklu „Giszowiec na krańcach świata”!

12.06. o godz. 18:00 zanurzymy się w świat amerykańskiej przygody! Gościem spotkania będzie Dorota Miśkiewicz, która tak zapowiada czerwcowe spotkanie:

„Odwiedzimy razem Kalifornię, Arizonę, Utah i Nevadę. Przejdziemy najpiękniejsze szlaki słynnych parków narodowych: Yosemite, Wielkiego Kanionu, Bryce Canyon i Zion National Park. Odwiedzimy mniej znane, choć równie piękne miejsca takie jak Valley of Fire, Jezioro Tahoe, czy Point Reyes National Seashore.
Wybierzemy się na krótki spacer po Los Angeles, Las Vegas, Sacramento i San Francisco.
Zdegustujemy kalifornijskie wino w znanej Napa Valley i mniej znanej (choć lepszej) Shenandoah Valley.
A potem zatrzymamy się w Wilton, małej miejscowości 30 km od stolicy Kalifornii, gdzie po zakończonej podróży spędziłam trzy tygodnie na wolontariacie. Pracowałam w Skywater Rescue Ranch and Sanctuary, gdzie trafiają chore i zranione ptaki. Tam dochodzą do siebie i o ile to możliwe, wracają z powrotem na wolność.”
Będzie też sporo praktycznych informacji o tym, jak wyjechać na wolontariat – pomagać i zwiedzać świat!
Serdecznie zapraszamy!
Wejściówki w cenie 2 zł do nabycia na portierni MDK, Plac Pod Lipami 1, Katowice-Giszowiec

SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95