Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slajder szopienicki talent 2019
sliderk_sozanska
slider7b
slider_kaszuba
SLIDER - Iwaneczko
SLIDER - Bez barier 2019_edited-1

Galeria ANTRAKT

wystawa2Galeria ANTRAKT Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Inauguracyjna wystawa „Teatr światłem malowany” zapoczątkowała cykl comiesięcznych spotkań, prezentujących prace zarówno artystów młodych, rozpoczynających swoją drogę, jak i bogaty dorobek osób znanych i cenionych w regionie. W ciągu istnienia zorganizowano już ponad 60 wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Potencjał tego miejsca pozawala prezentować zarówno prace fotograficzne (np. Fotografia „Miejsc opuszczonych” Anny Mika czy Fotografia ślubna Marii Mendakiewicz), jak i barwne obrazy Pawła Garncorza czy Jarosława Kassnera. Częstym gościem Galerii są także prace działającej w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” Grupy Janowskiej. Galeria ANTRAKT jest także miejscem otwartym dla dzieci, które swoje prace powstałe w trakcie zajęć plastycznych mogą następnie oglądać podczas tematycznych wystaw zbiorowych.

Galeria ANTRAKT to przestrzeń wystawiennicza, do której często zaglądają artyści nie tylko z naszego regionu. Przyciąga przede wszystkim klimatem, który zawdzięcza ciekawej aranżacji wnętrza, stanowiącej dopełnienie każdej wystawy. Oprócz comiesięcznych wystaw Galeria ANTRAKT od początku swojej działalności była miejscem spotkań autorskich z artystami, a także występów muzycznych i poetyckich.

 

Galeria „ANTRAKT”:
czynna od poniedziałku do piątku od 14.30 do 20.00; w soboty od 10.00 do 14.00

 

WYSTAWA w Galerii ANTRAKT

     Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza na wystawę ”Kreacja czasu przebytego” autorstwa Agnieszki Król i Magdaleny Bogdan. Wystawę będzie można oglądać od 5 marca aż do 7 kwietnia 2019 roku.

Wystawa malarska która ma za zadanie skonfrontować ze sobą dwie indywidualne wizje świata. Artystki są skrajnie różnymi osobowościami .Usposobienie energiczne i emocjonalne kontra introwertyzm i intelektualizm. Pomimo tych różnic ten sam temat – ludzi i zjawisk- przewija się w malarstwie obu artystek, można jednak zauważyć narzucony na obraz ‚filtr’ postrzegania świata. Cykl jednej jest ewidentnie ‚brudny’. Kolorystyka ciemna, i ociężała. Nawet jasności wydają się być przygaszone. Znaczenie nadają jednak nieoczekiwanie inspiracje z dziedziny muzyki i historii sztuki. W obrazach drugiej wibruje kolor, nasycenie, przepych, który wynika z konstrukcji wspomnień w naszych głowach – niektóre zupełnie nie ważne elementy zostają w naszych wspomnieniach bardziej uchwycone niż inne, łącząc się z subiektywnym przeżywaniem danych zjawisk. Zapraszamy do zaobserwowania różnic i podobieństw w postrzeganiu, zapraszamy do oceny własnej.
MDK przy przy ul. Gen. J. Hallera 28

plakat - Kopia

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SLIDER - Termomodernizacja 2018 RODO SLIDER - ŚKUP_edited-3 giszowiec-info-225x95