Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slider_ociepka2
slider_lato2
Kopia Słowiańska Magia Sobótkowej Nocy
slider_piekno
slajder foto archeo
Robert Oszek slajder
Sunday_Sketches_m Plac Pod Lipami 1; 3-3a

Dzień Ilustracji

13.01.2021

Dzisiaj w MDK-u mamy dzień z ilustracją!

Jeżeli kochacie rysować, tak jak my, to dzisiejszy warsztat jest dla Was!

Inspiracją do stworzenia go i naszej propozycji zadania na dzisiaj był znany na całym świecie ilustrator - Christoph Niemann!

Jego ilustracje można znaleźć w prestiżowych magazynach takich jak The New Yorker, Time, Wired, The New York Times Magazine i w American Illustration.

Artysta stworzył również serię zatytułowaną Abstract Sunday, której pełną galerię możecie znaleźć na oficjalnym profilu autora  - instagram.com/abstractsunday

Kolekcja zbudowana jest ze zdjęć przedmiotów codziennego użytku, do których artysta dorysowuje elementy tworząc zupełnie nowy obraz.

Oto kilka przykładów:

Sunday_Sketches_Christoph_Niemann_3

Sunday_Sketches_Christoph_Niemann_4

sundaysketching_p244

unnamed (1)

 

Jeżeli poczuliście się zainspirowani załączmy Wam plik ze zdjęciami przedmiotów codziennego użytku w formacie pdf. Wystarczy go wydrukować, uruchomić wyobraźnię, chwycić za pisak lub pędzel i dorysować coś, co zmieni zwykłe zdjęcie w nieoczekiwany obraz!

dorysuj_m

Do dzieła!

Niech moc będzie z Wami! :)

PS. Dla tych którym jeszcze jest mało sztuki – ciekawostka – Christoph Niemann jest bohaterem jednego z odcinków pierwszego sezonu serialu dokumentalnego na Netflixie – Abstrakt: Sztuka designu. Życzymy miłego seansu!

 

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018