Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slider_gawlik_wyniki
Kopia Kopia SCRABBLE
kolekcje
slajder straszki skarbnik
tak powstała slider
polskie symbole narodowe slajder. strona
0014.1 strona ul. Obr. Westerplatte 10

Andrzej Goryczka – serigrafia

26.03.2020

Kochani witamy Was artystycznie – wirtualnie!

Pamiętajmy, proszę aby #zostaćwdomu!.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się w siedzibie Domu Kultury :)

A tymczasem korzystając z możliwości prezentacji wirtualnej galerii, pragniemy podzielić się z Wami wystawą prac naszego wieloletniego pracownika, artysty malarza, mieszkańca Szopienic – Andrzeja Goryczki (1962-2018).

Andrzej Goryczka ukończył Wydział Reklamy w Katowicach w pracowni Adama Dutkiewicza. W swojej artystycznej drodze zajmował się fotografią, malarstwem i grafiką (serigrafią). Mamy przyjemność pokazać niepublikowane dotąd w MDK-u grafiki artysty wykonane techniką serigrafii (sitodruk). Dla niewtajemniczonych sitodruk  to forma sztuki wizualnej, w której strukturą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. To skomplikowana technika. Jak wspominał nam sam artysta w swoich sitodrukach wykonanych w latach 90 – tych XX w. jego dominującą inspiracją był ekspresjonizm abstrakcyjny, zjawisko pop-artu a także fotografia i sztuka filmowa. Niniejsze serigrafie są również zapisem prywatnych motywacji twórcy, które bliskie otoczenie szopienickiego artysty bez problemu w poszczególnych odsłonach rozszyfruje.

Życzymy udanych wrażeń artystycznych!

 

 

Galeria :

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018