ni pies slajder
plakat 2020 jasnorzewska strona ul. Obr. Westerplatte 10

27 Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

21.02.2020

Filia nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza do udziału w XXVII edycji Konkursu Poetyckiego im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej cieszącego się ogromną popularnością od lat.

Wieczór Finałowy i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się :

21 lutego 2020 roku o godz. 17.00

w Filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy

ul. Obrońców Westerplatte 10 w Katowicach

W programie :

- Takiej miłości wam życzę – recital MARTY TADLI

- wręczenie Nagród Laureatom

- Hyde Park poetycki

ZAPRASZAMY !!!

INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH :

Na wieczór Finałowy Konkursu obowiązują zaproszenia i odebrane bezpłatne wejściówki w sekretariacie filii nr 1.

RECITAL MARTY TADLI:

Recital aktorki Teatru Rozrywki, Marty Tadli, to swoista podróż przez życie aktorki. Ulubione utwory Agnieszki Osieckiej, towarzyszące Jej od dziecka, przeplatają się z niezapomnianymi piosenkami Mireille Mathieu – francuskiej artystki z krystalicznym, mocnym głosem, której z zachwytem słuchała niegdyś z mamą. Są w tym recitalu także utwory Marka Grechuty, Bogdana Olewicza i Jana Wołka.

Pomysł recitalu dojrzewał we mnie od lat – mówi Marta Tadla. – To swego rodzaju forma sprawdzenia się w piosence literackiej. Odkryłam na nowo te nieco zapomniane piosenki, a wybrałam takie, które w mojej wyobraźni potrafią uruchomić miejsca, czas, ludzi i zapachy, jakie towarzyszyły mi właśnie wtedy, kiedy ich słuchałam. Skąd tytuł? Wzięłam go z piosenki Marka Grechuty, która mówi o miłości między dwojgiem ludzi. Ja natomiast traktuję ją jak moją opowieść o miłości do śpiewania. I takiej miłości do wykonywanej pracy, takiej pasji życzę moim słuchaczom.

Marta przeprowadza widzów przez swój świat muzycznych pasji i fascynacji. Gorąco zapraszamy!

Występują:
MARTA TADLA – śpiew
EWA ZUG– akompaniament

plakat 2020 jasnorzewska strona

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018