Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
Powstanie plakat strona 1
Miniaturka, a gra!
slajder Lekki Teatr Przenośny
slider_dzien_dziecka
slajder 2020 -1
aaa co czytać
Archetti - koncert - plakat - Kopia ul. Gen. J. Hallera 28

Koncert Orkiestry Kameralnej „Archetti”

21.10.2018

Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach zaprasza na koncert Orkiestry Kameralnej „Archetti” w ramach obchodów 110-lecia NIKISZOWCA. Koncert odbędzie się 21 października 2018 r.oku o godz.18.00 w Kościele pw. św. Anny w Katowicach-Nikiszowcu.

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych CZTERY PORY ROKU: koncert Orkiestry Kameralnej ARCHETTI Miasta Jaworzna pod dyr. Macieja Tomasiewicza oraz  wystąpi SULAMITA SLUBOWSKA – skrzypce, DARIA KUBIK – klawesyn. Prowadzenie koncertu - ALICJA KOTYL.


W programie koncertu:
Jean-Baptiste Lully – suita z opery komicznej “Mieszczanin szlachcicem”

Koncert współorganizowany z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach.

 

Kilka słów o orkiestrze:
Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ma na swoim koncie nagrody zdobyte na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i festiwalach:

• Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXXII Międzynarodowych Spotkaniach Muzykującej Młodzieży w Bydgoszczy,
• 3. miejsce na Summa Cum Laude International Youth Music Festival w Wiedniu,
• 1. miejsce z maksymalną ilością punktów i tytułem Summa Cum Laude na 59. Musicfestivale for Young w belgijskim Neerpelt,
• II nagroda na I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych w Bydgoszczy.

Archetti koncertowała w Niemczech, Szwecji, Austrii i Belgii. Swoją grą uświetniała rozmaite imprezy i uroczystości lokalne: Jeunesses Musicales, Dni Jaworzna, Koncert Noworoczny. Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie, wykonywała Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz koncertowała w Sali Koncertowej Musikverein w Wiedniu oraz Salach Kameralnej i Koncertowej NOSPR w Katowicach.

„..Radość ze wspólnego muzykowania w połączeniu z niezwykłą pasją wykonawczą sprawiają, że występy Archetti są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem przez melomanów i miłośników kameralistyki. Każdy koncert jest starannie przygotowany, a profesjonalne brzmienie orkiestry świadczy o wysokim kunszcie samych instrumentalistów, jak i o klasie dyrygenta…” - Szymon Krzeszowiec Dr hab. Prof. AM – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

 

WSTĘP WOLNY

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
SZOPKI 2018-2019 - plakat A2 OST na krzywe SENIORZY 2018-2019 - plakat nr 1 SLIDER - Termomodernizacja 2018 SLIDER - ŚKUP_edited-3