Wybierz filię:
Plac Pod Lipami 1; 3-3a ul. Obr. Westerplatte 10 ul. Gen. J. Hallera 28
slajder przystanek kwiecień
slajderpodróznik
slajder hp hop
SLIDER - Bez barier 2017 copy
wystawa filmowa 2017
Ateneum plakat B1 MDK

12. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW LALEK „KATOWICE – DZIECIOM” JUBILEUSZ 70-LECIA ŚLĄSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA ATENEUM

19.10.2015

13 października (wtorek)

godz. 9.15 OTWARCIE FESTIWALU (Scena Ateneum)

godz. 9.30 spektakl poza konkursem  (Scena Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Bogumiła Rzymska: SZCZUROŁAP

reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

godz. 10.00 i 12.00 K (Pałac Młodzieży)

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Rudolf Herfurtner: SZPAK FRYDERYK

reżyseria: Paweł Aigner

godz. 15.00 i 17.00 K (Galeria Ateneum)

Théâtre l’Air du Temps, Roanne & L’imprimerie –Théâtre de Rive-de-Gier (Francja)

Laetitia Eller, Patrick Peyraud, Serge Moulin: MAX

reżyseria: Patrick Peyraud

godz. 19.00 (Galeria Ateneum)

Wernisaż TeatruFOTOgrafii Przemka Wiśniewskiego

OPERETKA Witolda Gombrowicza z udziałem aktorów i pracowników

Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

godz. 20.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Krzysztof Bizio: LAMENT W GALERII

reżyseria: Irena Józefiak

 

14 października (środa)

godz. 9.30 i 11.30 K (Scena Ateneum)

Bábkové divadlo v Košicach, Koszyce (Słowacja)

Oleg Žiugžda: SZCZUROŁAP

reżyseria: Oleg Žiugžda

godz. 14.30 K i 16.30 (Kinoteatr Rialto)

Théâtre Libre, Saint-Étienne (Francja)

JAK ZOSTAŁEM KLAUNEM

scenariusz i reżyseria: Maurice Galland

godz. 16.00 spektakl poza konkursem (Galeria Ateneum)

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie,

Wydział Sztuki Lalkarskiej, Białystok

scenariusz: Magdalena Dąbrowska, Małgorzata Rytel, Milena Kobylińska

ANY-BODY

reżyseria: Wiesław Czołpiński, Agnieszka Makowska

17.45 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Martin Baltscheit: TYLKO JEDEN DZIEŃ

reżyseria: Bogdan Nauka

 

15 października (czwartek)

godz. 9.30 i 11.30 K (Pałac Młodzieży)

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Marta Guśniowska: WĄŻ

reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

godz. 13.00 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Zbigniew Głowacki: KRAWIEC NITECZKA

reżyseria: Zbigniew Głowacki:

godz. 14.30 (Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików)

Czytanie i promocja Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

przy współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

godz. 15.00 i 17.00 K (Galeria Ateneum)

The Key Theatre, Tel Awiw (Izrael)

KIEDY WSZYSTKO BYŁO ZIELONE

scenariusz i reżyseria: Avi Zlicha, Dikla Katz

godz. 17.00 spektakl poza konkursem (Galeria Katowicka, projekt Wyższy Poziom)

Bábkové divadlo v Košicach, Koszyce (Słowacja)

Ádam Badin: BRACISZEK JELONEK

reżyseria: Ádam Badin

 

16 października (piątek)

godz. 9.00 i 11.00 K (Scena Ateneum)

Teatr Baj, Warszawa

Wolf Erlbruch: GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN

reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

godz. 14.30 spektakl poza konkursem (Pałac Młodzieży)

Olsztyński Teatr Lalek

Marija Łado: HISTORIA CAŁKIEM ZWYCZAJNA

reżyseria: Petr Nosálek

godz. 15.30 i 17.00 K (Galeria Ateneum)

Drammatico Vegetale & Teatro delle Albe – Ravenna Teatro, Rawenna (Włochy)

BRUM

scenariusz i reżyseria: Pietro Fenati

godz. 20.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Scena Ateneum)

Teatr Sztuk, Oleśnica

MARIA S.

spektakl autorski Eweliny Ciszewskiej

Projekt badawczy nr BW/PB/2010/2 finansowany i powstały w ramach działalności statutowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

 

17 października (sobota)

godz. 9.30 i 11.00 K (Galeria Ateneum)

Hop Signor Puppet Theatre, Ateny (Grecja)

TABULA ROSA

scenariusz i reżyseria: Evgenia Tsichlia

godz. 12.00 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Tankred Dorst: AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU

reżyseria: Lech Chojnacki

godz. 13.00 (podwórko Ateneum, Rynek, pl. Szewczyka)

PERFORMENS JUBILEUSZOWY   

godz. 17.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (Willa Goldsteinów)

 

Autorskie działania warsztatowo-edukacyjne z obszaru teatru lalek

12 października, godz. 10.00

prowadzenie:

Théâtre l’Air du Temps, Roanne

& L’imprimerie –Théâtre de Rive de Gier, Francja

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec

14 października, godz. 10.00

prowadzenie:

Drammatico Vegetale – Ravenna Teatro, Rawenna, Włochy

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec

14 października, godz. 16.00

prowadzenie:

José Alvarez, Santiago, Chile

Miejski Dom Kultury Ligota

15 października, godz. 10.00

prowadzenie:

Hop Signor Puppet Theatre, Ateny, Grecja

Miejski Dom Kultury Koszutka

16 października, godz. 10.00

prowadzenie:

José Alvarez, Santiago, Chile

Miejski Dom Kultury Południe

16 października, 10.00

prowadzenie:

The Key Theatre, Tel Awiw, Izrael

Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie

www.ateneum.art.pl

Newsletter:
NAJNOWSZY PROGRAM W FORMACIE PDF POBIERZ
giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo