slajder przystanek kwiecień
Plac Pod Lipami 1; 3-3a

110 Lat GISZOWCA

14.03.2016

Z okazji 110-tych urodzin Giszowca, Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”, Filia nr 2 w Katowicach-Giszowcu wraz ze Stowarzyszeniem Giszowiec, instytucjami publicznymi,  oraz radnymi dzielnicy, planuje organizację szeregu imprez, mających przybliżyć historię i piękno tego miejsca nie tylko jego mieszkańcom, ale również pokazać jego atrakcyjność i wyjątkowy klimat wszystkim katowiczanom.

W programie obchodów okrągłej rocznicy istnienia Giszowca znajdą się liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, które będą promować Osiedle-Ogród, ludzi którzy tworzyli jego historię i piękno: architektów, artystów, sportowców, nauczycieli, duchownych, społeczników, a także „zwykłych” mieszkańców, dla których jest to miejsce jedyne na świecie, które ma się w sercu i które pozwala być dumnym z bycia jego mieszkańcem.

Szczególny i uroczysty wymiar będą miały tegoroczne obchody Święta Giszowca zaplanowane na 3 i 4 września W programie znajdą się występy orkiestr, zespołów rozrywkowych, kabaretów, zespołów o śląskim rodowodzie, będzie blok imprez rekreacyjnych i dedykowanych dzieciom. Będą stoiska gastronomiczne i handlowe.

Proszę śledzić nasze „wydarzenia” w których na bieżąco będą dokładne informacje dot. imprez.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

giszowiec-info-225x95 z12175791Q,Propozycja-nowego-hasla-i-logo-Katowic szopienice-org-225x95 PDM_logo